Burger rozhodně nebyl v hlavní roli. „Oslavu s gólem, to bych asi chtěl moc. Musím poděkovat našemu druhému útoku, který nám výhru zařídil," prohlásil hráč, který do klubu „tisícovkařů" vstoupil teprve jako osmý hráč historie.

Na vítkovickou oslavu to přitom dlouho nevypadalo. Až ve 46. minutě se trefil Karol Sloboda, v samotném závěru pak zajistil Vítkovicím tři body Ondřej Roman a potvrzující trefu do prázdné branky měl na starosti Rudolf Huna. Všechny tři rány zasadila Kometě nejproduktivnější formace. „Klíčové bylo, že jsme nezvýšili vedení na 2:0. Přitom jsme ve druhé části napočítali šest vyložených šancí. Sehráli jsme lepší zápas než v neděli s Chomutovem, přesto jsme bez bodu," řekl brněnský asistent trenéra Martin Pešout.

Jedinou proměněnou brněnskou příležitost měl na svědomí domácí kanonýr Tomáš Svoboda. V předposlední minutě úvodní části. „Dvě třetiny jsme tahali za delší provaz, pak se naše hra nějak zbortila," kroutil hlavou autor dvanácté trefy v této sezoně.

Kajot Arena viděla úporný hokej a dlouho vládli oba mladí gólmani. Brněnský Marek Čiliak a devatenáctiletý benjamínek Daniel Dolejš na vítkovické straně. „Pokračovali jsme v zodpovědných výkonech ze zápasů venku, protože se nám doma nedaří. Kometa měla přesilovky i šance. O to víc náš vítězství těší," hlásil vítkovický kouč Peter Oremus.

Za Brňany už hrál i Štěpán Novotný, náhrada za Miroslava Holce vyměněného z Plzně. „Bohužel to byla neúspěšná premiéra. Neproměnili jsme šance," hledal příčiny rychlý forvard.

Před reprezentační přestávkou Kometu čeká ještě jeden zápas, a znovu doma. V neděli od pěti hodin odpoledne hostí liberecké Bílé Tygry.

30. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Steel 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 19. T. Svoboda (V. Němec, Kováčik) – 46. Sloboda (Roman, Svačina), 57. Roman (Huna, Stehlík, 59. Huna (Stehlík).
Rozhodčí: Minář, Pešina – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1.
Diváci: 6815.

Sestavy

Brno: Čiliak – D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – Brendl, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – Novotný, Koreis, Burian – Jenyš, H. Zohorna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Vítkovice: Dolejš – Kováč, Stehlík, Sloboda, Kudělka, M. Hruška, Barinka, Bail – Strapáč, E. Němec, Hůževka – Huna, Roman, Svačina – J. Káňa I, Burger, Szturc – Vandas, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.