Hned v neděli hraje brněnský celek doma dvacet minut po páté hodině odpoledne s Plzní. „Není to úplně šťastné. Pro všechny mají být podmínky stejné. Kometa je tímhle znevýhodněna. Navíc ještě, když oba zápasy nehrajeme venku a musíme se vracet,“ krčil rameny kapitán Komety Leoš Čermák.

Hlavní nevýhody pro Brňany spočívají v několikahodinovém cestování autobusem a nedostatečném času pro odpočinek. „Jestli v sobotu hrajeme na druhé straně České republiky a v neděli doma, kumuluje se únava. Soupeř třeba hraje v pátek a oproti nám má den volna navíc,“ líčil čtyřicetiletý forvard.

Příčina zhuštěného programu Komety je nasnadě. Mistr z posledních dvou let divácky táhne, proto si jeho zápasy vybírají na své obrazovky televizní společnosti v hlavní vysílací čas v sobotu i v neděli.

Proto Kometa prvních šest kol odehraje vždy o víkendu. „Musí se brát větší ohled na hráče, a ne se podřizovat výhradně televizním přenosům,“ přemítal Čermák.

Do začátku soutěže si brněnský celek hodlá přenést herní pohodu z přípravy a proměnit ji v co největší bodový zisk. „Chceme do ligy dobře vstoupit a hlavně vítězit. Na startu jsou všechny týmy kvalitně připravené a plné sil, takže čekáme vyrovnané zápasy,“ uvedl Čermák.

Kometa se naladila v Lize mistrů, kde poslední tři duely vyhrála. „Chtěli jsme se dobře nachystat a dostat se do tempa,“ zmínil brněnský brankář Marek Langhamer.

Za dokonáním zlatého hattricku si Kometa půjde postupně. „Prvotní ambice je dostat se bezpečně do první šestky, která zaručuje přímý postup do play-off,“ uzavřel asistent kouče Komety Kamil Pokorný.