Jak velká komplikace bylo brzké zranění Jana Hrušky?

Tohle je nepříjemné. Vypadl nám hráč, chyběl útočník, takže jsme nemohli hrát na kompletní čtyři pětky. Museli jsme rotovat a sestava byla taková míchaná, ale popasovali jsme se s tím celkem dobře.

Hodně prostoru dostával Silvester Kusko. Co jste říkal na jeho výkon?

Odehrál velice dobrý zápas. Víceméně byl ve dvou lajnách. Zaskakoval za Hroudu (Jan Hruška – pozn. red.). Má výhodu, že dobře bruslí a zvládl to skvěle i po fyzické stránce.

Jak hodnotíte utkání?

V hale bylo celkem vedro, led byl docela těžký a hodně se to táhlo. Diváci ovšem viděli vyrovnaný zápas. Bohužel vyhrál Liberec. Odpočineme si a druhé utkání chceme naopak překlopit na naši stranu.

Co do druhé bitvy zlepšit?

Podíváme se na video, kde si zápas rozebereme. Co zlepšit, si necháme pro sebe. Je důležité, abychom si to vyjasnili v kabině. Máme zkušené mužstvo, které si poradí.

Už před sérií padlo, že rozhodnou přesilovky. Potvrdilo se to?

Hned v páté minutě jsme dostali gól z přesilovky. Ani nevím, jestli tam vůbec byl, nebo nebyl kontakt, ale to je jedno. Početních výhod na jedné ani na druhé straně nebylo moc. Oba týmy se soustředily na to, aby zbytečně nefaulovaly. Vždycky ale nějaké tresty přijdou. My dali jeden gól z přesilovky, Liberec dva.

Oba týmy si vypracovaly několik gólových příležitostí. Hrál se otevřený hokej bez svázanosti taktikou?

V zápase bylo opravdu nespočet šancí na obou stranách. Odpovídalo tomu i skóre po šedesáti minutách 3:3. Pak bohužel rozhodla přesilovka Liberce. Štěstí se přiklonilo na jeho stranu.

Liberec hodně střílí od modré na teč před brankářem. Je složité tohle bránit?

Pár takových situací soupeř měl, hodně střílí a tlačí se do brány. Proto je důležité hráče v brankovišti eliminovat, což se nám víceméně dařilo.

Hráli jste hodně důrazně. Je to styl, který na Liberec platí?

Je to play-off, takže se snažíme hrát důrazně. Je to hodně o osobních soubojích a bruslení.