Dvakrát dovedl brněnský celek na hokejový trůn České republiky. V aktuální sezoně mohl zkompletovat hattrick. Získat tři tituly v řadě. Tohle byl jeden z důvodů toho, proč se nechal zviklat k tomu, aby pokračoval, ještě jednou se kousl a absolvoval náročný letní dril. Týden co týden ze sebe ždímal maximum.

Leoš Čermák v play-off 2019:
Zápasy: 10
Body: 0
Góly: 0
Asistence: 0
Střely: 14
Čas na ledě: 150:49 minut
Průměrný čas: 15:04 minut
Hodnocení +/-: -3
Trestné minuty: 8
Počet vhazování: 157
Vyhraná vhazování: 76
Úspěšnost: 48,41 %
Hity: 10
Zblokované střely: 2

O to hůř polykal vyřazení v semifinále play-off. Jen těsně před branami souboje o Masarykův pohár. Kometa padla s Bílými Tygry Liberec 2:4 na duely. „Zklamání… Poněvadž jsme chtěli jít do finále, což se bohužel nepodařilo. Každá porážka bolí. Jenže nezbývá nic jiného než pogratulovat soupeři a vyřazení přijmout,“ mrzelo Čermáka.

Další hokejová budoucnost kapitána je prozatím nejistá. „Vstřebávám zklamání, takže nepřemýšlím, co bude dál. Je třeba si vyčistit hlavu po vypadnutí a uvidím. O kariéře a pokračování se nyní nechci bavit. Není to aktuální téma. Popřemýšlím o tom později. Čas ukáže,“ nevyvrátil útočník možnost další sezony.

V kádru stále dosluhujícího mistra z minulé sezony je hned několik hokejistů, kteří v příštích týdnech či měsících zváží, zda se objeví i v dalším ročníku. „Zkušenost je něco, na co si nedokážete sáhnout, ale v klíčových situacích na ledě chcete mít hráče, jako je Leoš Čermák, který podobné věci zažil několikrát. Nic ho nerozhodí,“ vyzdvihl expert Jakub Koreis přínos třebíčského rodáka pro Kometu.

Navzdory dřívějšímu konci sezony, než si na jihu Moravy přáli, své hrdiny vyprovodili fanoušci Komety aplausem. „Úžasný pocit vidět, že lidé za vámi stojí a děkují vám navzdory prohře. Jsme rádi za tyhle úžasné diváky, kteří nás ženou a povzbuzují ve všech duelech. Patří jim velký dík,“ vyzdvihl podporu publika Čermák. Podle něj souboj s Libercem splňoval nejpřísnější hokejové parametry. „Šlo o hodně bojovnou sérii. Zápasy byly vyrovnané. Gólovky si vytvořily oba celky. Rozhodovaly maličkosti. Liberec z nich těžil víc. Byl produktivnější a postup si zasloužil. To je vše,“ sumarizoval Čermák.

Kometa se příliš spoléhala na elitní útočné komando ve složení Martin Zaťovič, Peter Mueller a Petr Holík. Ještě se dokázala přidat druhá lajna s Janem Hruškou v centru, ale ten se na začátku série zranil. Sice naskočil do pátého duelu, jenže bylo znát, že není v úplné pohodě. „Od ostatních chyběly góly. Střelců jsme měli málo. Fungovaly v podstatě jen dva útoky. Liberec se lépe připravil, měl úderné všechny for-mace a my jsme tahali za kratší konec… Nějak víc bych se v tomhle už nebabral a nevymýšlel nějaké filozofické věci,“ dodal Čermák.

Jak sám řekl, teprve čas ukáže, jestli do životopisu napíše dal-ší hokejovou kapitolu a zda si do kolonek titulů přidá i třetí ve své anabázi v Brně.