Což je pro brněnský celek tuze nepříjemná zpráva. Holík se zranil při demolici Karlových Varů 9:1. Obrovitá výhra s kyselou příchutí. Co se vůbec stalo? Elitní centr brněnské ofenzivy ve druhém dějství nekoordinovaně narazil do mantinelu. Odnesla to levá noha. „Když jsem to viděl, myslel jsem, že má po sezoně,“ líčil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Petr Holík v aktuální sezoně:

Odehrané zápasy: 32

Body: 37
Góly: 11
Asistence: 26
Střely: 69
Úspěšnost střelby: 15,94 %
Body v přesilovce: 16
Vítězné góly: 3
Hodnocení +/-: -2
Trestné minuty: 12
Průměrný čas: 18:17 minut
Celkový čas: 585:12 minut
Absolvovaná vhazování: 627
Vyhraná vhazování: 293
Úspěšnost: 46,73 %
Hity: 4
Zblokované střely: 7

Černé myšlenky se nakonec nenaplnily. „Nebudu prozrazovat diagnózu, ale dopadlo to lépe, než jsme čekali. Věřím, že ho brzy uvidíme na hrací ploše,“ doplnil.

Za jak dlouho se Holík vrátí, se zatím přesně neví. Dost záleží na tom, jak se vyvine rekonvalescence. „Co jsem doposud slyšel, zranění není tak hrozné, jak na první pohled vypadalo. To je dobrá zpráva,“ uvedl brněnský forvard Tomáš Vincour.

Jedno je ale jisté. Společně se spoluhráči bude nyní určitou dobu postrádat Holíkovy nápady. Ofenziva Komety je rázem ochuzena o sedmatřicet bodů, které sedmadvacetiletý centr nastřádal ve dvaatřiceti duelech v aktuální sezoně. „Samozřejmě že bude chybět. Vždyť je to fantastický hokejista,“ neskrýval Vincour.

Absence Holíka vytvořila kráter na pozici centra v elitní útočné formaci. A trenéři museli řešit rébus, koho dnes v Hradci Králové postaví vedle Petera Muellera a kapitána Martina Zaťoviče.

Volba padla na Tomáše Plekanec. „Ve druhé třetině to ale může být jinak. Nejsme mužstvo, které hraje dvaapadesát utkání v identickém složení. Vždyť to znáte,“ poznamenal Pokorný.

Bodování extraligy:

1. Milan Gulaš (Plzeň)
53 bodů (27+26)

2. Petr Holík (Kometa)
37 bodů (11+26)

3. Tomáš Rachůnek (K. Vary)
34 bodů (14+20)

4. Martin Zaťovič (Kometa)
33 bodů (19+14)

5. Pavol Skalický (Ml. Boleslav)
31 bodů (13+18)

Ještě se nabízela varianta, že se do první útočné formace posune Jan Hruška, který zažívá povedený ročník. Doposud si připsal dvaadvacet bodů, což se mu povedlo ve třiceti duelech. Loňskou základní část přitom zakončil se ziskem čtrnácti bodů. A proto není vyloučené, že se při Holíkově absenci objeví v elitní lajně. Dnes v ní od první minuty naskočí Plekanec.

Kometa sehraje úvodní duel v novém roce na ledě Mountfieldu. Utkání začíná v šest hodin večer. A Brňané chtějí navázat na tři vítězné počiny z domácího prostředí. „Hodně po tom toužíme. V úvodu sezony se nám venku dařilo, jenže v nedávné době se to nějak zaseklo,“ pravil Pokorný.

Z posledních deseti zápasů na ledě protivníků brněnský celek prohrál devět. Nelichotivý trend hodlá změnit. Pomoct má návrat Marka Čiliaka, jemuž skončilo hostování ve Zlíně. Zda naskočí už dnes, ještě neví. „Před zápasem máme poradu, na ní se to dozvím,“ sdělil devětadvacetiletý gólman, který v této sezoně za Kometu ještě v extralize nenastoupil.