Poprvé v této sezoně se do branky od začátku postavil Trvaj. Trpělivá dvojka brněnského klubu ale kapitulovala už po dvou minutě po trefě Elkinse.

Podobně skvělý start měly Pardubice i do druhé dvacetiminutovky, kdy se znovu trefil Američan ve službách Východočechů. Ještě před tím ale na samém konci úvodní třetiny Vyrovnával po velkém tlaku Komety Čermák.

“Osm a půl tisíce diváků na stadionu vidělo kromě dynamického hokeje na obou stranách i takřka dvouminutovou přesilovku pěti proti třem v podání hostujících hokejistů. Jenomže pro Kometu letos není početní výhoda žádnou výhrou.

Místo srovnání na 2:2 si šel na trestnou lavici sednout Tomáš Žižka. „Byli jsme špatně postavení. Pardubice nás pokryly. My jsme hráli strašně jednoduše jednoduše. Příliš jsme improvizovali,“ kroutil hlavou zkušený brněnský bek.

Prostřední část hry v podání Pardubic celý zápas rozhodla. Desátou trefu druhých třetin v posledních třech zápasech si připsal v přesilovce snajpr Brendl. Pojišťovna byla střelecky při chuti i dál, ale výborný Trvaj držel svůj tým nad vodou. „My si ale jeli pro vítězství, to se nám nepovedlo. Hlavně jsem si nepředstavoval takový začátek, pak jsem se to snažil odčinit,“ vracel se k nepovedenému úvodu brněnský brankář, kterého vyhlásili nejlepším hráčem na straně hostů.

Extraligu nyní čeká reprezentační přestávka a v brněnští hráči na jedenácté příčce tabulky mohou litovat. Nejen mizerných přesilovek. Vždyť tento týden měl být podle dosavadního trendu jejich výherní.

20. kolo hokejové extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Elkins (Brendl), 23. Elkins (Sim), 34. Brendl (Borer, Kolář II) – 20. L. Čermák (Malec, Dlouhý). Rozhodčí: Husička, Jeřábek – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 8642.

Pardubice: M. Růžička – Sičák, Kolář II, Píša, V. Kočí, Benák, Borer, M. Drtina – Kolář I, Koukal, T. Nosek – Bartek, Kousal, Buchtele – Sim, Elkins, Brendl – Radil, Nahodil, Rákos. Trenéři: Hynek a Lubina.
Brno: Trvaj – Švrček, Žižka, Kováčik, Kempný, Valach, Malec – T. Pospíšil, Petrovický, Hubáček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – Erat, Podkonický, Jakub Svoboda – H. Zohorna, Koreis, Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.