„Nebyl to zápas, který by měl skončit tak vysokým rozdílem,“ hlesl asistent brněnského trenéra Jiří Horáček. Jihomoravský celek musel šibovat se sestavou, z té vypadl Kundrátek, jenž si v prvním duelu s Karlovými Vary nejspíš zlomil prst, v Českých Budějovicích jeho místo v elitní obranné dvojici zaujal Rhett Holland, ve třetí se poprvé objevil junior Patrik Fajmon.

Brňanům bez elitního beka defenziva nefungovala. A tak jim ani dlouho nevydrželo vedení, do kterého je dostal ve 12. minutě gólem při přečíslení talentovaný Eduard Šalé. Hned o minutu později totiž srovnal bývalý brněnský útočník Jakub Valský. „Škoda, že jsme za stavu 1:0 pro nás nepřidali z velké šance druhý gól a neodskočili. Naopak z protiútoku jsme inkasovali vyrovnávací gól,“ litoval Horáček. Těsně před koncem první třetiny dostal domácí do vedení přesnou střelou z kruhu Filip Přikryl.

Fotbalisté Líšně (v bílém) utrpěli na hřišti Táborska první porážku v sezoně.
Líšeň poprvé padla. Táborsko udeřilo z přímého kopu v nastavení

Ve druhé části navýšil vedení Českých Budějovic svou první trefou v přesilovce v zápase Milan Gulaš. O chvíli později Kometa snížila na rozdíl jedné branky, přihrávku Luboše Horkého před bránu si srazil za záda svého spoluhráče Dominika Hrachoviny Mikuláš Hovorka. „Mohli jsme pak vyrovnat na 3:3, ale soupeř nám utekl,“ shrnul Horáček. Třetí třetina už byla plně v režii domácích, především Gulaše, jenž zkompletoval hattrick, když se nejprve se štěstím prosadil na úvod třetí třetiny a třetí branku přidal v 56. minutě z přesilovky.

Na konečných 6:2 upravil v poslední minutě druhým gólem v utkání Valský. „Dlouho to byla přetahovaná o výsledek, ale pak se nám podařilo odskočit a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Důležitou roli sehrály speciální týmy. Povedla se nám přesilovka a dobře jsme hráli i v oslabení. V důležitých momentech nás podržel brankář Hrachovina,“ uvedl trenér Českých Budějovic Jaroslav Modrý.

Motor po dvou kolech vede tabulku o skóre, Kometa je sedmá. Další duel sehrají Brňané v pátek, kdy se na domácím ledě představí proti Kladnu.

České Budějovice - Kometa Brno 6:2
Třetiny: 2:1, 1:1, 3:0.
Branky a nahrávky: 13. Valský (Hanzl), 20. Přikryl (Pech, Vráblík), 35. Gulaš (Šenkeřík, Pech), 43. Gulaš, 56. Gulaš (Hanzl, Pech), 60. Valský (Toman) – 12. Šalé (Zbořil, Strömberg), 36. Horký.Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Hnát, Brejcha.
Vyloučení: 4:4.