Rozhodil vás rychle obdržený gól?

Nijak zvlášť. Nepanikařili jsme, brzo jsme vyrovnali a znova se hrálo od začátku. Kluci si na střídačce něco řekli, ale určitě jsme chtěli do konce třetiny vyrovnat, což se podařilo a zápas byl opět otevřený.

Změnil se po vyrovnávací brance ráz hry?

Nakoplo nás to, ale velká škoda, že jsme nepřidali další gól. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že počkáme na chybu soupeře a dáme z toho branku. Jenže tu jsme udělali my. Prohráli jsme, ale nic se neděje.

Je náročné pro gólmana chytat zápas, ve kterém jeden gól může rozhodnout?

Na tohle jsem zvyklý, jelikož jsem takových duelů zažil hodně. Nevnímám, že bych byl pod nějakým stresem.

Ve třetí třetině jste dostali branku po chybě, kdy se na vás Jaroslav Vlach řítil sám. Jak jste to viděl?

Naznačil střelu doleva i se tam díval, ale možná jsem mu na to zbytečně skočil. Chtěl jsem to přečíst, ale nachytal mě.

Šli jste do zápasu s tím, že hrajete doma a musíte tvořit?

Jasně, protože když hrajeme doma, chceme udávat tempo a vyhrát. Škoda. Možná jsme fakt byli ustrašení. Musíme se zlepšit. Ani bych neřekl, že zápas byl úplně jiný než předchozí. Opět šlo o urputný boj. Soupeř byl bohužel o gól šťastnější.

Co očekáváte od dalšího utkání?

Musíme do toho vletět, protože jsme byli zbytečně ustrašení. Hráli jsme doma, takže jsme měli být víc aktivnější. Začátek zápasu od nás nebyl vůbec dobrý. Toho jsme si vědomi. Je třeba se zlepšit a především hrát náš hokej.

Podruhé v sérii musíte dotahovat. Je to psychicky náročné?

To je hokej. Jdeme s tím, že další zápas vyhrajeme. Hraje se na čtyři vítězné duely a Liberec vede 2:1. Nic se neděje. Soustředíme se na nás.

V posledních třech letech jste přitom 1:2 na zápasy neprohrávali. Je to pro vás novinka?

Je nám jedno, jestli je to nové, nebo ne. Pracujeme pořád stejně. Nic se pro nás nemění. Musíme vyhrát další zápas a sérii opět srovnat