Tak rád by se projel po ledě i proti Tesle, jak se pardubický hokej na jeden den přejmenoval. „Jsem velice rád, že jsem se mohl zúčastnit této fantastické akce, která nemá v našich krajinách obdoby. Je mi trošku líto, že mi zdraví neumožnilo nastoupit,“ překvapuje jeho vyjádření na stránkách Komety.

I když je Číhal ročník narození 1948, hokej si rád zahraje pořád a jeho fyzická kondice je pověstná i v jeho věku.

Autor 109 branek v nejvyšší soutěži nemusí litovat, že se mu nepovedlo zahrát si na nezastřešeném stadionu. Sám si podobné radosti vychutnával coby mladík nespočetněkrát. „Rozhodně, vzpomněl jsem si na svá mladá léta, kdy jsme společně hrávali s Richardem Fardou, Lubošem Oslizlem a dalšími bývalými hráči Komety,“ neubránil se zasněnému pohledu při vzpomínání.

A nebyl sám, kdo si díky setkání mohl zašátrat v paměti. Číhal se na motoristickém stadionu ve Svítkově setkal třeba právě s Lubomírem Oslizlem, se kterým trenoval v Brně. Nebo třeba s Jiřím Mífkem, kterého koučoval za jeho aktivní kariéry. „Viděli jsme se po dlouhé době, známe se samozřejmě velice dobře, s tou starší generací jsem hrál ještě Za Lužánkami, určitě bylo dobré se zde na takové velké akci potkat,“ směje se včerejší lodivod ZKL, jinak druholigového Hodonína, odkud sám pochází a kde s hokejem začínal.

Nezapomněl se zmínit ani o smém současném zaměstnavateli, se kterým je na osmém místě tabulky třetí nejvyššší soutěže. „Chceme tuto sezonu co nejlépe dohrát, dostat se do play off a pak se uvidí. Vyřazovací část je vždy o náhodě a štěstí. Bez podpory města není postup do vyšší soutěže zatím aktuální. Ale vypadá to, že vše je na dobré cestě, takže uvidíme. Vše je otevřené, a pokud dopadnou dobře jednání s radnicí, blýská se pro Hodonín na lepší hokejové časy,“ dodal Číhal.

Vrátil se ale k zápasu, který mu v paměti leží nejkratší dobu. „Dvakrát jsme v utkání vedli, nejprve 1:0, poté 2:1, nakonec utkání skončilo spravedlivou remízou 3:3. Za nás dal góly Jirka Rech, Pavel Janků a Petr „Hubas gól“ starší. Jméno Hubáček tedy dnes nezapadlo, alespoň při absenci mladého Petra bylo toto slavné brněnské jméno střelecky zastoupeno,“ směje se Číhal, jehož na zápas pozval právě Hubáček starší. Chtěl ovšem, aby jeho kamarád nazul brusle a jel také provětrat legendy pardubického hokeje.