Zároveň smazat nulu v kolonce venkovních výher. Nyní má brněnský tým ideální příležitost. Následující tři kola totiž sehraje na stadionech soupeřů. A začíná již dnes ve Vítkovicích. „Mají slušný začátek do sezony. Každý duel je ale jiný. Uděláme všechno pro to, abychom venku poprvé vyhráli,“ sdělil asistent kouče Komety Kamil Pokorný. „Ale to, že nás teď čekají tři zápasy venku, není nijak směrodatné. Prostě je to tak programově dané,“ doplnil.

Příští týden pak Brňané zavítají na led Hradce Králové a Zlína. V těchto utkáních je cíl pro hokejisty kromě prvního vítězství venku také napravit pošramocenou produktivitu, která zatím čítá pouze sedm chudých gólů. „Rezervy tam máme, příležitosti si vytváříme, ale neproměňujeme je,“ líčil Pokorný. „Občas je třeba štístko. Nebo se dostat k odraženému puku jako doma v utkání se Spartou, kdy se tak trefil Honza Hruška,“ poznamenal.

Nepřehrávat zbytečně některé situace, nehrát na neefektivní krásu s vyšperkováním do prázdné branky. Ale místo toho sypat kotouče na branku, tlačit se za dorážky a chytnout se škaredými góly. To je recept na zlepšení produktivity.

Té mají pomáhat přesilové hry. Jenže to je další kámen úrazu Komety. V této sezoně měla k dispozici už třináct početních výhod, nedala v nich ale ani jeden gól. Stejně na tom jsou jen Litvínov a Mladá Boleslav. „Neustále na nich pracujeme,“ líčil Pokorný. „Jde o to, aby to tam jednou padlo, aby kluci sehráli jeden povedený vzorec a uklidili puk do branky, pak to půjde,“ měl jasno.

Nulová úspěšnost využití přesilovek doslova straší ve statistikách Komety, která má v kádru kvantum kvalitních střelců. „Početní výhody rozhodují duely. Třeba v Litvínově kdybychom jednu proměnili, vyhrajeme,“ uvedl brněnský útočník Jakub Lev.

Právě pro něho společně s Lukášem Kucserou a také Ivanem Barankou půjde o specifický duel, jelikož zmíněna trojice ještě v minulém ročníku oblékala dres Vítkovic.

Jako soupeř Komety se ale představí Alexandre Mallet, jenž v předchozích třech sezonách na jihu Moravy dopomohl ke dvěma titulům. Jenže slabší loňský ročník ho patrně stál místo v kabině Brna.

V novém angažmá se kanadský útočník uvedl bitkou v přípravě. V prvních pěti kolech posbíral dva body za přesný zásah a asistenci.

To forvardi Lev a Kucsera na první extraligový bod za Kometu čekají. Symbolicky ho můžou získat na ledě bývalého zaměstnavatele, jenž přes letní pauzu prodělal radikální obměnu, ale na jeho výkonech to není příliš znát.