Útočník Jan Hruška obléká už tři týdny dres Vítkovic, které dnes čeká bitva v Brně o další důležité body v boji o záchranu. „Půjde o speciální zápas, na který se těším. Bude nutné dostat z hlavy, že jsem v Kometě strávil tolik let. Doufám, že mi radost vydrží i poté, co z Brna odjedeme,“ poznamenal Hruška, jenž nastupoval proti Kometě ještě zamlada v dresu Hradce Králové v první lize před víc než deseti lety. „Snad si šatnu nespletu. Třeba se mi ale nějaký nesmysl povede,“ smál se Hruška.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Brna nebude zdaleka jediný hráč, pro něhož půjde o nevšední partii. Jak za Kometu, tak za Vítkovice totiž nastoupí hokejisté, kteří se ještě nedávno rvali za soupeřův tým. Brňané a Ostravané spolu zejména v tomto ročníku čile obchodují.

V dresu Komety naskakují aktuálně čtyři hráči, kteří buď ještě v této, nebo v minulé sezoně hráli za Vítkovice. Na jaře přišli Lukáš Kucsera a Jakub Lev, jenž už stačil Brno opustit a zamířil do Hradce Králové. V lednu poté dorazili na jih Moravy dvaadvacetiletí mládenci Šimon Stránský s Danielem Krenželokem. V minulém ročníku vyměnil Ostravu za Brno zadák Ivan Baranka.

Fanoušci Komety zase znají z vítkovické soupisky velmi dobře kanadského forvarda Alexandra Malleta, zadáka Jana Štencela a řízného útočníka Martina Dočekala. Všichni zanechali v Kometě stopu. „Možná že kvůli tomuto faktoru bude zápas o něco vyhecovanější. Uvidíme na ledě,“ poznamenal Stránský, který si ve středu poprvé v kariéře zahraje proti svému mateřskému klubu.

Bývalý chlebodárce

V utkání ovšem musí brněnský útočník zapomenout na to, že jeho bývalý chlebodárce bojuje v extralize o udržení a při existenčních starostech se mu hodí každý bod. „V zápalu boje je jedno, jestli někoho znáte deset let nebo půl sezony. Body potřebujeme taky. Vždyť se chceme v tabulce ještě posunout. Že se body hodí i Vítkovicím, mě momentálně vůbec nezajímá,“ přesvědčoval Stránský.

V kabině pomáhají talentovanému útočníku k zorientování zkušení bardi, které potkal už dřív ve Vítkovicích – Kucsera a Baranka. „Vím, že za nimi vždy můžu přijít a zeptat se, na co potřebuju. Jsou v Kometě delší dobu. Máme k sobě blíž, protože jsme spolu hráli. Ale není to tak, že se bavíme jen spolu. Všichni kluci v Brně jsou super,“ liboval si bývalý mládežnický reprezentant, jenž v pěti duelech za Kometu zaznamenal zatím bod za asistenci.

Jiné starosti

V tabulce šesté Brňany čeká ve zbytku základní části bitva o co nejlepší pozici pro play-off, Vítkovice mají jiné starosti. Z dvanáctého místa jsou jen pět bodů nad sestupovou příčkou posledních Pardubic.

V posledních týdnech se ale Ostravanům dařilo. Sérii čtyř výher zastavila až Sparta. „Víme, o co Vítkovice bojují, ale chceme tři body před plným domem,“ vyhlásil jasně asistent brněnského trenéra Radek Bělohlav.

Přesuny na trase Brno - Ostrava v sezoně 2019/2020

Z Vítkovic do Komety:

Daniel Krenželok
Lukáš Kucsera
Jakub Lev*
Šimon Stránský

Z Komety do Vítkovic:

Martin Dočekal
Jan Hruška
Alexandre Mallet
Jan Štencel

* v Kometě už nehraje, zamířil do Hradce Králové

VÁCLAV PETRŮ
DAVID HEKELE