V něm staronová posila pochytala jedenatřicet střel, přesto Brňané padli na domácím ledě 1:2 po samostatných nájezdech. „Odchytal výborný zápas,“ reagoval kouč Komety Jiří Kalous na Čiliakův výkon.

Dvojnásobného mistra nejvyšší české soutěže však překonal rozhodujícím pokusem teprve sedmnáctiletý útočník Dominik Rymon, jenž zařídil hostujícímu celku bod navíc. „Jsem rád, že všichni hráči, kteří nastoupili, nechali na ledě všechno. Bojovali jsme, podali jsme výkon na hranici našich možností a za to jsme byli odměněni dvěma body,“ řekl asistent karlovarského trenéra Tomáš Mariška, jehož celek postrádal v zápase kvůli rozsáhlé marodce hned několik opor mužstva.

Hokejový brankář Marek Čiliak získal s Kometou dva mistrovské tituly.
Překvapivý tah Komety? Čiliak je pořád v nejlepším věku, míní expert

Zato Kometa vyrukovala proti Západočechům už s uzdravenými útočníky Andrejem Kollárem nebo Adamem Zbořilem. Jenže Brňané v pátek odehráli první duel po víc než týdenní přestávce kvůli karanténě. „Pro nás to bylo utkání po covidové pauze, kdy velká část týmu měla těžký průběh nemoci. Bylo vidět, že oproti soupeři nejsme rozehraní,“ posteskl si Kalous.

Přesto jeho svěřenci vlétli už do první třetiny zápasu, v níž útočníci Peter Mueller, Tomáš Vincour a Luboš Horký trefili konstrukci branky. Naopak při střele Martina Kohouta se blýskl Čiliak. „Zase nám několikrát zvonily tyčky, na to se ale nemůžeme vymlouvat, musíme mít přesnější mušku. Potřebujeme dávat víc branek, to je problém, který nás v poslední době trápí,“ zalitoval brněnský kouč.

Jako první se gólově prosadil ve 31. minutě domácí forvard Zbořil, když skóroval po akci rychlíka Marka Ďalogy. Karlovarští hokejisté však vyrovnali pouze necelé dvě minuty po trefě Komety, když po brejku propálil Čiliaka šestatřicetiletý Lukáš Pulpán.

A ještě před třetí sirénou se už zdálo, že tříbodový zisk brněnskému celku zajistil zkušený centr Petr Holík, jenže hosté využili trenérskou výzvu a uspěli. Podle rozhodčích po zhlédnutí videa před vstřeleným gólem atakoval brankáře Zbořil. „Kdyby nás nepodržel Filip Novotný (karlovarský gólman – pozn. red.) a neměli jsme potřebné štěstí, tak jsme o body mohli klidně přijít,“ prohlásil Mariška.

Krasobruslařka Eliška Březinová
Před odletem jsem radši ani nenakupovala, hlásí olympijská debutantka Březinová

Jenže jeho mužstvo díky rozhodujícímu nájezdu talentovaného Rymona porazilo Kometu vůbec poprvé v této sezoně a v extraligové tabulce je na dvanáctém místě.

Brňané se nacházejí se ziskem šedesáti bodů na osmé pozici.Další soutěžní duel odehraje Kometa už v neděli od půl čtvrté odpoledne na ledě posledního Zlína.

Kometa Brno - Karlovy Vary 1:2 sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 31. A. Zbořil (Ďaloga, Ostřížek) – 33. Pulpán (T. Mikúš, Flek), rozh. náj. Rymon.
Rozhodčí: Kika, Vrba – Axman, Kajínek.
Diváci: 1000.
Kometa Brno: Čiliak – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Roth, Tansey – Ostřížek, P. Holík, P. Mueller (C) – Kollár, Krištof, L. Horký – R. Pavlík, Rákos, Vincour – A. Zbořil, Meluzín. Trenér: Jiří Kalous.
Karlovy Vary: F. Novotný – D. Mikyska, Martin Rohan, Parkkonen, T. Havlín, Pulpán (A), Tureček, Vodička – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Hladonik, Jiskra, Rymon – Redlich, Osmík, Křehlík. Trenér: Martin Pešout.