Využil totiž výstupní klauzuli, kterou měl ve smlouvě. „S agentem jsme řešili různé možnosti. Nejdřív to vypadalo na Rusko, které nakonec padlo. Lukko Rauma mělo velký zájem. Klub na mě čekal asi měsíc a půl, protože stále byla ve hře KHL, která bohužel nedopadla. Poté jsem zvažoval, zda zůstat v Kometě, nebo odejít do Finska,“ povídá Krejčík.

Ve dvou mistrovských sezonách odehrál za Kometu v extralize 81 zápasů. „Dokázali jsme neskutečné věci, a proto jsem si řekl, že chci novou výzvu a kariéru okysličit. Na druhou stranu šlo o těžké rozhodnutí. Rodinná atmosféra, kterou jsem zažil v Brně, se bude těžko někde opakovat. Měl jsem v hlavě vidinu zlatého hattricku, ale byla by škoda nevyužít nabídku ze zahraničí. Pokud bude zájem, rád se do Komety jednou vrátím,“ tvrdí sedmadvacetiletý zadák.

Na finskou nejvyšší soutěž se těší, dokonce má plnit v klubu roli elitního beka. „Mám hrát stejně jako v Brně, ale jde o věci, které vám slíbí na začátku. O místo musím bojovat a klub přesvědčit. Nikdo vám nedá nic zadarmo, ale věřím, že si roli v týmu uhraju. Asi půjde o trochu lepší soutěž, než je extraliga, i když ne nějak výrazně. Ve Finsku se hodně bruslí, což mi nevadí, rychle se přizpůsobím,“ říká Krejčík.

Finové jsou navíc známí dobře organizovanou defenzivou. „Věřím, že naberu nové zkušenosti a snad mi pomohou do budoucna. Ale dobrý obranný systém jsme dodržovali i v Kometě. Moc se těším, člověk má mít před sebou neustále nové výzvy,“ přemítá pražský rodák.

V Lukko Rauma se málem potkal s brněnským útočníkem Tomášem Vincourem, který však v červnu na zkoušce v klubu neuspěl. „Bavili jsme se a říkal jen pozitiva. Město prý není moc velké, ale lidé příjemní a ochotní. Kdyby mu angažmá vyšlo, bude to pro mě lepší. Snad si nějaké známé najdu a s ostatními se brzy seznámím,“ líčí Krejčík.

Shledá se však s bývalým spoluhráčem z Komety Hynkem Zohornou, který po sezoně zamířil do Pelicans Lahti. „Už mě to napadlo a hodně se těším, až si proti sobě zahrajeme. Určitě se před vzájemným duelem budeme hecovat,“ těší se odchovanec Slavie.