„Na začátku sezony pro nás bylo důležité dostat se do šestky. Teď, když ji máme zajištěnou, se díváme, s kým můžeme hrát, nebo jaké jsou varianty pro play-off,“ prohlásil brněnský útočník Martin Erat.

Do konce základní části zbývají odehrát čtyři kola a možných čtvrtfinálových soupeřů je hodně. Nejpravděpodobněji se však jeví varianta, že zatím pátá Kometa narazí na čtvrté Vítkovice, které v 48. extraligovém kole vyzve v úterý v půl šesté večer na jejich ledě. „Minule jsme tam vyhráli (1:0 – pozn. red.), chceme výkon zopakovat a tlačit se do brány, protože gólman Patrik Bartošák chytá výborně,“ varoval forvard Komety Martin Zaťovič.

Oba celky si možná střihnou předehrávku čtvrtfinále. „Je to varianta. Zbývá pár zápasů do konce a je dost pravděpodobné, že narazíme na Vítkovice. Každý zápas je ale důležitý, tento zase o něco víc,“ řekl Erat.

Ten vynechal utkání proti Pardubicím, ale proti Vítkovicím bude k dispozici. „Martin měl po zápase s Jihlavou lehčí virózu. Jsme si vědomi, že jej čeká olympiáda a je kapitán reprezentace. Nechtěli jsme riskovat nějaké zhoršení stavu,“ vysvětlil asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Podobně mluví i šestatřicetiletý útočník. „S Liborem (Zábranským, majitelem a koučem Komety – pozn. red.) jsme si promluvili. Opravdu jsem se necítil dobře, už v zápase v Jihlavě jsem na tom nebyl moc dobře. Libor řekl – dej si volno ať si odpočineš, ať jsi připravený do play-off a na olympiádu,“ popsal Erat.

Po zápase s Vítkovicemi čeká extraligu reprezentační přestávka, v níž český národní tým absolvuje turnaj na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu. Zbývající tři duely základní části odehrají týmy na přelomu února a března.

Kometa a Vítkovice v sezoně 2017/2018
Vzájemné zápasy v aktuálním extraligovém ročníku
9. kolo: Kometa – Vítkovice 5:1
22. kolo: Kometa – Vítkovice 1:3
35. kolo: Vítkovice – Kometa 0:1

Přesilové hry
Kometa (6. v extralize, 17.11 % využitých přesilovek) – Vítkovice (4. v extralize, 17.95 % využitých přesilovek)

Oslabení
Kometa (6. v extralize, 84.07 % ubráněných oslabení) – Vítkovice (8. v extralize, 83.62 % ubráněných oslabení)

Nejproduktivnější hráči
Martin Erat (46 bodů) – Jakub Lev (33 bodů)