Kdo bude pro Kometu nejlepší a kdo nejhorší, o tom lze jen polemizovat. „V play-off si vybírat nemůžete. Jestliže chcete zvítězit, musíte porazit každého,“ podotkl brněnský centr Tomáš Plekanec. To je čistá pravda. Jenže na základě různých statistik a především vzájemných zápasů se dá říct, kdo může být pro Brňany nejnepříjemnější.

„Tohle se těžko říká, ale když se podívám na poslední duely Komety s Boleslaví, tak tohoto soupeře v Brně patrně vyhlížet nebudou,“ přemítal hokejový expert Jakub Koreis.

Z posledních devíti utkání Kometa zdolala Mladou Boleslav jen jednou, a to navíc až po nájezdech. S nikým jiným z možných soupeřů ve vyřazovacích bojích nemá brněnský tým tak negativní bilanci.

Vzájemné zápasy s případnými soupeři do play-off
- Plzeň – aktuálně druhá v extraligové tabulce s 92 body a se skóre 162:139
1. Kometa – Plzeň 3:1, 2. Plzeň – Kometa 4:2, 3. Kometa – Plzeň 5:2, 4. Plzeň – Kometa 3:2
- Třinec – aktuálně třetí v extraligové tabulce s 90 body a se skóre 160:125.
1. Kometa – Třinec 2:1 sn., 2. Třinec – Kometa 6:3,, 3. Třinec – Kometa 1:4, 4. Kometa – Třinec 1:0
- Sparta – aktuálně čtvrtá v extraligové tabulce s 90 body a se skóre 171:143.
1. Kometa – Sparta 2:0, 2. Sparta – Kometa 5:4, 3. Kometa – Sparta 5:3, 4. Sparta – Kometa 4:3 pp.
- Mladá Boleslav – aktuálně pátá v extraligové tabulce s 89 body a se skóre 152:124.
1. Ml. Boleslav - Kometa 3:2 pp., 2. Kometa – Ml. Boleslav 0:3, 3. Ml. Boleslav – Kometa 5:4 pp., 4. Kometa – Ml. Boleslav 2:1 sn.

Jenže ta nemusí hrát roli. Vždyť si stačí vzpomenout na minulou sezonu. Kometa se ve čtvrtfinále utkala s Hradcem Králové, který vyprovodila na dovolenou v nejkratším možném termínu 4:0 na zápasy. Přitom v základní části Brňané s Mountfieldem čtyřikrát prohráli. Kometu prostě není radno podceňovat. „Pořád je tendence zapomínat na to, co bylo v minulosti. Když si vzpomenu na Brno při první mistrovské sezoně, tak bylo doslova strašidelné. Čekalo se, že ho Sparta smete 4:0 a bude konec, nakonec se z toho ale vymanilo a získalo titul, což se nyní může klidně opakovat,“ zmínil Koreis.

Přitom brněnský mančaft má momentálně blíž k sedmé Olomouci, před kterou je pouze o tři body, než na pátou Mladou Boleslav, za kterou zaostává o deset bodů. „A proto se nabízí myšlenka, kolik do toho dává peněz Brno a kolik Olomouc,“ přemítal Koreis.

Poslední kolo extraligy:
Mladá Boleslav – Zlín
Sparta – Olomouc
Třinec – Plzeň
Kometa – Pardubice

Jedním dechem ale dodává: „Ale je důležité poznamenat, že se asi nestane, aby Olomouc dokráčela do semifinále nebo finále. Na druhé straně Kometa nemá limity, klidně si může doletět pro pohár.“

Kometu ale za největšího favorita na zisk Masarykova poháru nepovažuje. „Za mě jsou největší adepti Liberec a Třinec. Bílí Tygři hrají parádně základní část a mají tým, který je pohromadě delší dobu. Taky jde o mužstvo, které má jasnou herní tvář. A i když to nyní nemusí úplně vypadat, Oceláři jsou hodně silní. Za mě je to jedno z nejlepších mužstev, které se moc nezměnilo. Naopak posílilo,“ vysvětlil Koreis.

Podle něj je Kometa pořád mužstvem, které má zvuk, ale v posledních sezonách se v jejím kádru událo až moc změn, což nemusí dělat dobrotu.