Trenér Komety Zdeněk Venera spojil hokejovou kariéru předevšém se Zlínem. Nedaleko od něj bydlí a teď si po čtyřech sezonách opět vyzkoušel, jaké to je prohrát na jeho ledě s hostujícím týmem. Brňané zapomněli na kanonádu z víkendu. Po Slavii a Mladé Boleslavi zbyl na dalšího soupeře už jen jeden gól. Berani vyhráli 4:1.

Místo smazání dvoubodového manka se brněnská ztráta na Zlín vyšplhala už na pět bodů. Přitom Jihomoravané začali dobře. Už v 9. minutě překvapivě udeřil Jakub Svoboda.

Aktivitu Brna ale přeťalo o sedm minut později vyrovnání Finsterleho. Chyba obránce Švrčka mrzela o to víc, že ještě v minulé sezoně nastupoval právě za Zlín. „Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli v kabině. Pak se mi ale za brankou zamotal puk a po vyrovnání jsme trošku odpadli. Po druhé brance domácích už to z naší strany nebylo ono,“ smutnila letní posila Komety.

Druhá třetina již byla zcela vrežii domácího celku, který soupeře prakticky přikoval na jeho polovinu a téměř nic mu nedovolil. Do dvoubrankového vedení šli domácí ve 29.minutě, když Leška zpoza branky vyzval ke skórování Köhlera.

Venera: Soupeř byl aktivnější

Definitivně zlomit odpor hostů se týmu PSG podařilo ve 44.minutě, kdy Honejsek počtvrté překonal Hoviho. Brno pochopilo, že tentokrát jim ve Zlíně pšenka nepokvete a bez většího odporu dohrálo utkání. Naopak berani ještě několik možností na zvýraznění vítězství spálili. „Zlín byl aktivnější, naopak my si již tolik šancí vytvořit nedokázali. Oproti minulým zápasům, které nám mimořádně vyšly, nám to už tolik nejezdilo, jako by nám chyběly síly. Určitě ale na to měla vliv kvalita soupeře, který hrál velice dobře,“ vysekl poklonu „svým“ beranům Venera.

Velký podíl na úspěchu Zlína měl Petr Leška, který nahrál na důležité dva góly. „Příhrami zpoza branky opět potvrdil, že patří mezi nejchytřejší hráče vextraligy,“ vysekl poklonu zlínskému centru brněnský kouč Zdeněk Venera.

Po nevydařeném posledním představením na jihu Čech, kde Zlín vyšel bodově i brankově naprázdno, si zlínský trenér Rostislav Vlach oddechl. „Po problémech skoncovkou si kluci dnes jistě spravili sebevědomí. Jsem moc rád, jak jsme dokázali zvrátit nepříznivý stav. Zbylé dvě třetiny jsme již zvládli skvěle, především disciplinovaně. Celý tým zaslouží pochvalu,“ dodal spokojeně Vlach, jehož tým se posunul na druhou příčku extraligové tabulky za Plzeň. Kometa klesla na osmé místo.

PSG Zlín – HC Kometa Brno 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16.Finstrle (Leška), 19.Důras (Ondráček), 29.Köhler (Leška, Linhart), 44.Honejsek (Řezníček)– 9.Jakub Svoboda (Malec). Rozhodčí: Husička, Blecha– Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6, navíc Jar. Svoboda 5 + do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 5994.Muž zápasu:Důras.
Zlín: Horčička– Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček– Finsterle, Leška, Köhler– Důras, Čajánek, O. Veselý– Holík, Roman Vlach, Ondráček– Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach aTurek.
Kometa: Hovi– Švrček, Žižka, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach– Jaroslav Svoboda, L. Čermák, R. Dlouhý– Pospíšil, Petrovický, Hubáček– H. Zohorna, Holec, Podkonický– Erat, Koreis, Jakub Svoboda. Trenéři: Venera a Oslizlo.

MARTIN BŘENEK
MICHAL ČEJKA