Norský mistr nebyl pro Kometu (na snímku zadák Jan Štencel) snadný soupeř. „Prozatím to byl náš nejlepší zápas, který jsme v přípravě odehráli. Soupeř byl hodně silný a kvalitní, dobře bruslil, byl důrazný. Hrálo se na malém hřišti, což nebylo vůbec snadné. Výhra byla zasloužená, jen škoda, že se nám nepodařilo dát víc gólů,“ charakterizoval utkání pro web Komety bek Jakub Krejčík.

Brňané sice přestříleli stavangerské olejáře 23:15 a udávali ráz utkání, ale málem o výhru přišli. Na branku Vojtěcha Němce odpověděl Markus Søberg, ve třetí třetině skóroval Alexandre Mallet. Ale ještě ve třetí části mohl ze samostatného nájezdu opět vyrovnat Søberg, ale trefil po bekhendovém blafáku pouze boční síť. „Hodně mi styl Stavangeru připomínal švédskou ligu. Duel měl solidní tempo, soupeř byl důrazný a solidně nás prověřil,“ povídal Krejčík.

Ve skupině B Ligy mistrů čekají Kometu hodně podobné zápasy. Po Norech, narazí na KalPu Kuopio. Finský vicemistr v přestřelce udolal švédské Malmö. Nyní však může mít utkání defenzivnější ráz. „Očekávám hlavně výbornou obranu. Bude to hodně založené na taktice a pohybu. Se švédskými a finskými týmy už jsme hráli. (při účasti v letní European Trohpy před čtyřmi lety – pozn. red.) Ukázaly nám, že jejich hokej je trochu jiný než náš,“ prohlásil před odletem střelec úvodního gólu proti Stavangeru Němec.

Trenérský štáb čeká na stav beka Tomáše Dujsíka, ostatní hráči jsou v pořádku. „Duel se Stavangerem nedohrál po dost hloupém zákroku soupeře na hlavu. Snad bude v pořádku,“ dodal kouč Libor Zábranský.

Soupeř KometyKALPA KUOPIO
Soutěž: finská SM-liiga
Loňský výsledek: stříbro, prohra ve finále 2:4 na zápasy s Tapparou Tampere (k titulu Tappary přispěl i brankář a brněnský rodák Dominik Hrachovina)
Česká a slovenská stopa:
V týmu je slovenský reprezentační brankář Denis Godla. Češi zde hráli naposledy před třemi lety – útočníci Tomáš Kubalík a Michal Birner.
První duel skupiny B Ligy mistrů: KalPa Kuopio – Malmö Redhawks 6:4 (0:2, 2:2, 4:0)

Sestřih utkání Komety se Stavangerem:

| Video: Youtube