Po čtyřiceti minutách hry totiž Pražané vedli jen 3:2. V poslední části ale vstřelili tři slepené branky a později přidali ještě další dva zásahy. „Krátkodobý výpadek rozhodl o osudu zápasu. Za stavu 2:6 se už těžko hraje," krčil rameny kapitán modrobílého klubu Leoš Čermák.

Oproti zářijové prohře viděl zkušený centr rozdíl. Na začátku sezony se jeho tým trápil dlouhodobě. Teď je na čtvrtém místě tabulky a pravidelně sbírá vítězství. „V posledních zápasech se nám dařilo. Z toho se Spartou se musíme poučit a soustředit se na další," nabádal Čermák.

V tom, že dva nejhorší debakly v sezoně utrpěla Kometa právě v duelech se Spartou, logiku nevidí. „Je to shoda náhod. Samozřejmě nás mrzí takto dvakrát prohrát před domácím publikem," litoval kapitán.

Před utkáním dělilo oba soupeře na třetím místě nejvyšší soutěže jen lepší skóre pražského klubu. První dvě třetiny odpovídaly tomu, že spolu hrají dva vyrovnané týmy. „Už tradičně jsme přišli o dvougólové vedení. Je dobře, že jsme ještě ve druhé třetině vstřelili třetí branku. Po rychlých gólech ve třetí třetině jsme už hráli to, co jsme potřebovali," připomněl sparťanský asistent trenéra Zdeněk Moták brněnské vyrovnání z 0:2 na 2:2 v prostřední dvacetiminutovce.

K tomu Kometu nakopla bitka, ve které útočník Jan Káňa poměřil síly s urostlejším sparťanem Janem Buchtelem. „Honza nás nastartoval, trochu jsme se zvedli. I když je menší, je hodně tvrdý hráč," ocenil Čermák.

Po sparťanském odskočení na 3:2 mohla Kometa ještě v závěru druhé třetiny vyrovnat při přesilovce pěti proti třem. Jenže v této disciplíně znovu selhala. „Tam jsme se mohli do utkání vrátit. Pak nám Sparta utekla a to už se těžko dohání," sdělil brněnský asistent trenéra Karel Beran.

Další zápas hrají Brňané v úterý od šesti hodin večer v Pardubicích.

HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 2:8 (0:1, 2:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 27. Kempný (J. Hruška, Ptáček), 33. Ptáček (Ton, V. Němec) – 19. Barinka (Pech, J. Mikuš), 25. Rolinek (Kumstát, Pech), 35. Rolinek (Pech, Piskáček), 43. Forman (Cingel), 45. Sabolič (Pech, Kumstát), 45. Cingel (Ďaloga, J. Mikuš), 52. Cingel (Forman, Piskáček), 60. Pech. Rozhodčí: Mikula, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Sestavy:

Kometa Brno: Falter – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Vágner – Ton, V. Němec, J. Hruška – Dočekal, L. Čermák, J. Káňa II – Vondráček, Koreis, Burian – Holec, Ostřížek, Honejsek. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.

Sparta: F. Novotný – Eminger, Polášek, Ďaloga, J. Mikuš, Barinka, Piskáček, od 46. min. navíc Švrček – Klimek, J. Hlinka, Buchtele – Kumstát, Pech, Rolinek – Forman, Cingel, Sabolič – M. Procházka, Bahenský, Dvořáček. Trenéři: Jandač a Moták.