Ve středu Kometa zvítězila 2:1 doma proti Litvínovu, posunula se před něj v tabulce o bod na třetí místo a i přes aktivní pojetí hry a několik šancí vstřelila jen dvě branky. „Měli jsme spoustu šancí a mohli jsme odskočit na 3:0. Do Litvínova jsme místy bušili. Ale asi jsme takový zápas, který ubojujete až do konce potřebovali," hlásí asistent kouče Komety Martin Pešout.

Čtěte také: Kometa po třech zaváháních uspěla. Litvínov porazila i díky gólmanské rošádě

Brněnský celek v Pardubicích v září vydřel výhru 4:3 v prodloužení, doma pak podlehl Východočechům 2:3, kdy soupeř usilovně bránil střední pásmo. „Domácí duel jsme prohráli kvůli špatné produktivitě. V Pardubicích jsme hráli v závěru utkání přesilovku a udělali hloupou chybu. Jinak jsme tam byli jasně lepší a měli vyhrát. Věříme, že podáme dobrý výkon," doufá Pešout, který s trenéry musí oželet forvarda Jana Káňu, zraněného v horní části těla.

Právě s produktivitou se Kometa v poslední době potýká a duely musí ubojovat. „Byli jsme zvyklí dávat čtyři pět gólů. Teď přišly zápasy, kdy jich moc nedáváme. Věděli jsme, že přijdou střetnutí, kdy budeme vyhrávat třeba 2:1. Soupeři se na nás připravují a musíme ukázat stejnou bojovnost jako proti Litvínovu," tvrdí Gulaši, jenž s týmem zblokoval dvanáct střel.

Pardubice se usilovně dotahují na předkolo play-off. Na desátou Plzeň ztrácí šest bodů. Poslední dvě utkání zvládly – Zlín přehrály doma 3:2 v prodloužení a v Chomutově triumfovaly 3:1. „Tyto body chceme potvrdit proti Kometě," ujišťuje pardubický útočník Lukáš Nahodil na klubovém webu.

Neoblíbený soupeř
Vzájemné zápasy:
30. září, Pardubice – Kometa 3:4 po prodl.
15. listopadu, Kometa – Pardubice 2:3
Pátek, 18.00, Pardubice – Kometa

Výrazné individuality:
Pardubice: Nicholas Schaus – nejproduktivnější bek extraligy – 29 zápasů / 20 bodů (3 góly + 17 asistencí)
Kometa: Martin Erat – nejproduktivnější hráč extraligy – 29 / 33 (12+21)