Výkony sice nebyly nejhorší, ale hraje se na góly, kterých Kometa dává málo, a na body. Ty brněnský celek v posledních dvou duelech nezískal žádné. „Prohry mě moc mrzí. Musíme se zlepšit ve všech činnostech, nelze vytknout jednu věc, která nefunguje,“ uvedl brněnský forvard Peter Mueller pro Českou televizi.

Ten se sice v zápase prosadil, když zvyšoval na 2:0 pro Kometu, ale to bylo z brněnské strany vše. „To je hezké, že jsem skóroval, ale vypracoval jsem si víc šancí, které jsem měl proměnit. Je to k ničemu, protože jsme prohráli. Nelze se spoléhat pouze na jednu lajnu,“ krčil rameny Mueller.

Vstup do zápasu přitom Kometě vyšel parádně, už ve třetí minutě se prosadil Bedřich Köhler při početní výhodě. „Štenclík (Jan Štencel – pozn. red.) mi to pěkně dal, zdvihl jsem hlavu a poslal jsem to Béďovi na hokejku,“ popsal Jan Mikuš svoji asistenci na první trefu brněnského celku.

Mikuš mohl k nahrávce přidat i gólový zápis, když za stavu 2:1 pro Kometu naskočil na ledovou plochu z trestné lavice, dostal puk a mířil sám na brankáře. „Chtěl jsem to dát gólmanovi pod ruku, což se povedlo, jenže střelu stihl vytlačit ven. Mohlo to být o dva góly, takže je to škoda,“ bědoval slovenský obránce.

Neproměněná šance a tlak na začátku druhé třetiny přišel brněnský celek pěkně draho. „Nastal obrovský zlom v tom, že jsme měli šestiminutový úsek, kdy jsme si vypracovali gólové šance, a ty jsme nevyužili. Sparta poté srovnala na 2:2. Pak využila dvě přesilovky a rozhodla zápas,“ líčil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

V závěru už Kometa alespoň kontaktní trefu nevytěžila, opět ji trápila především střelecká produktivita. „Ve třetí třetině se kluci snažili s výsledkem něco udělat, měli jsme šance i tlak, abychom se dostali zpátky do zápasu. Ale gól jsme bohužel nedali, což je momentálně náš velký problém,“ bědoval Pokorný.

Sparta – Kometa 4:2

Třetiny: 1:2, 3:0, 0:0.

Branky a nahrávky: 10. Delisle (Smejkal, Tomáš Dvořák), 34. Smejkal, 37. Blain (P. Vrána), 39. Kumstát (Forman, Pech) – 3. Köhler (Mikuš, Štencel), 9. Mueller (Zaťovič, P. Holík).

Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:32. Rozhodčí: Hribik, Šír – Špůr, Ondráček. Diváci: 15 471.

Sparta: Machovský – Piskáček, Tomáš Dvořák, Blain, Kalina, Gregorc, Delisle, T. Pavelka – Smejkal, Černoch, Pšenička – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Kumstát, Pech, Forman – Buchtele, Sill, Beran

Kometa: Vejmelka – Barinka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Mikuš, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák, Köhler – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, Süss, R. Zohorna.