„Daniel je velmi zajímavý hráč se skvělou střelou, kterou neváhá využít. V uplynulé sezóně byl přesvědčivý v extralize a dostal se i zpět do A týmu reprezentace," uvedl sportovní ředitel Ilvesu Timo Koskela.

Do Finska se Gazda vrací po dvou letech, v ročníku 2021/2022 se přesunul na sever před koncem základní části a v deseti duelech jednou skóroval. V play-off následně v šesti zápasech zapsal jednu asistenci. Poté se vrátil do Zlína, s nímž nastupoval v Chance lize.

Do Komety Gazda zamířil loni na jaře a v základní části uplynulé sezony zaznamenal třicet bodů ve dvaapadesáti zápasech, v play-off proti Litvínovu pak v šesti duelech přidal jednu branku.

Hokejisté Vsetína (zelené dresy) ve třetím zápase baráže padli s Kladnem 2:3.
Návrat v čase. Brno zažilo hokejovou horečku, díky Vsetínu. Překvapily fronty

„Chtěli jsme si ho nechat už před dvěma roky, ale měl platnou smlouvu v rodné zemi. Známe ho jako super chlapa a věříme, že mu nabídneme příležitost k dalšímu růstu," doplnil Koskela.

Ilves v uplynulém ročníku sice obsadil druhé místo po základní části nejvyšší finské soutěže, ale vzápětí vypadl už ve čtvrtfinále s celkem KalPa Kuopio.

V Ilvesu bude součástí početné české enklávy. Smlouvu na další sezonu mají kromě Gazdy brankář Jakub Málek, mladší bratr brněnského forvarda Jakuba Kose Ondřej, Šimon Stránský a nově taky Adam Najman, jenž přichází z Liberce.