„Je to škoda, mysleli jsme, že se dotáhneme nahoru a zase nás místo toho čeká šichta,“ uvedl zkušený forvard Daniel Rákos, jenž si ve čtvrteční partii připsal bod za asistenci u trefy Tomáše Vincoura na 3:3.

Kometa po celý zápas s Vítkovicemi tahala za kratší konec a ostravskému soupeři podlehla i potřetí v tomto ročníku. „Oni hrají jednoduše, stejně jako jsme chtěli my. Navíc v těch zápasech byly produktivnější,“ zamyslel se Rákos nad příčinami negativní série s Vítkovicemi.

Loni na jaře přitom Kometa Ostravany vyřadila v předkole play-off 3:2 na zápasy. „Porážka je nepříjemná, ale šance jsme si dokázali vytvořit. Bohužel jsme je neproměnili a když už se nám povedlo srovnat na 3:3, dostaneme takový smolný gól. Pak jsme inkasovali z brejku, ale to bylo proto, že už jsme potřebovali otevřít hru,“ uvedl pardubický rodák.

Krasobruslařka Eliška Březinová se poprvé v kariéře představí na olympiádě.
Březinová je na ME po maximu v krátkém programu třináctá, jasně vede Valijevová

Rákosovi se daří ve formaci s Vincourem a Radovanem Pavlíkem. V posledních pěti zápasech nasbíral zkušený čtyřiatřicetiletý forvard tři body za tři přihrávky. „Hrajeme teď s klukama z formace delší dobu a zvykli jsme si na sebe. Myslím, že to začíná fungovat. Víme, co od sebe můžeme očekávat,“ lebedil si útočník s jedenácti nasbíranými body v tomto ročníku.

Jeho formace dostává větší prostor díky tomu, že aktuálně absentují dva přední brněnští centři. Michal Krištof je nemocný, už měsíc absentující Adam Zbořil zraněný. Ještě dýl na marodce je Andrej Kollár, který naposledy hrál na začátku listopadu. „Jsou to všechno kvalitní hráči, je jasné, že chybí. Rozpadla se nám celá druhá přesilovka. Proto museli proti Vítkovicím hrát kluci z první lajny početní převahy celé dvě minuty a pak jim možná chyběly síly,“ podotkl Rákos, jenž jako jeden z pěti hráčů Komety nastoupil do všech osmatřiceti zápasů této sezony.

Brnu v novém roce zatím scházel také brankář číslo jedna Jakub Sedláček. „Určitě nám chybí. Je to kvalitní gólman a super kluk do kabiny. Naštěstí už trénuje,“ uvedl Rákos.

Zkušený brankář zasáhne možná už do nedělního klání, kdy se Kometa od pěti hodin odpoledne představí v Hradci Králové.