Pomohly především tři trefy při početní výhodě. „Utkání bylo bojovné. Zápas se hrozně kouskoval. Prim hráli speciální formace, ať už na přesilovku nebo na oslabení,“ líčil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Brněnský celek do utkání sice vstoupil aktivně. Vedení se ale v 7. minutě ujal Berlín. O pár chvil později hostě vedli už o dvě branky. „Do zápasu jsme špatně naskočili. Dvě vyloučení po sobě, inkasovaný gól a vzápětí další,“ líčil Pokorný

Za stavu 0:2 to s brněnským celkem vypadalo špatně. „Prohrávat o dva góly není příjemné. Zase se ale ukázala síla týmu,“ popisoval Petr Holík, útočník Komety.

Brňané se semkli a zařadili vyšší rychlostní stupeň. Nejprve snížil z početní výhody Holík a následně vyrovnal po krásné individuální akci Martin Dočekal. „Pozitivní je, že se nám podařilo do utkání brankově i výsledkově vrátit,“ přemítal Pokorný.

Kometa - Berlín 4:3
Třetiny: 2:2, 1:1, 1:0. Branky a nahrávky: 12. Holík (Štencel, Mueller), 16. Dočekal (Bartejs), 32. Mueller (Holík, Nahodil), 43. Mallet (Dočekal, Čermák) – 7. Backman (Cundari), 10. Sheppard (Kettemer, Richmond), 37. MacQueen (Sheppard, Backman). Diváci: 4056. Rozhodčí: Baluška, Kika – Gebauer, Lederer.
Kometa: Langhamer – Němec, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Hruška, Kašpar – Dočekal, Čermák, Mallet – Zohorna, Nahodil, Horký.

Ve druhé třetině nejprve dokonal brněnský obrat ve 32. minutě Peter Mueller z přesilovky, ale o pět minut později Eisbären srovnal.

V poslední části zápasu padl už jen jeden gól. O vítězství Komety rozhodl navrátilec do sestavy po zranění Alex Mallet.

V závěru mohli hosté vyrovnat, ale obrovskou příležitost při dvojnásobném oslabení zneškodnil Marek Langhamer. „Zachytal výborně. Několikrát nás podržel,“ sdělil Holík.

Eisbären si v Brně připsal čtvrtou porážku ze stejného počtu zápasů a už nyní je jasné, že do play-off Ligy mistrů nepostoupí. „Utkání bylo kvalitní od obou mužstev. Hodně se vylučovalo, což nás stálo zápas. Kometu podržel její brankář, který měl několik dobrých zákroků. Především v posledních dvou minutách třetí třetiny,“ hodnotil trenér hostí Clement Jodoin.

Kometa si tedy připsala třetí výhru v Lize mistrů v řadě a postup ze skupiny má na dosah. „Každý zápas chceme vyhrát. Máme ještě týden, abychom některé věci doladili a vypilovali. Proti Chomutovu chceme být nachystaní na sto procent,“ uzavřel Pokorný.