Manažerská oka Komety a Mladé Boleslavi zacílila na centry. Na jih Moravy míří na hostování do konce sezony Petr Holík, opačným směrem stejnou formou Vojtěch Němec a Lukáš Nahodil. „Všechno se to událo rychle, dohrál jsem zápas a hned se stěhoval sem. Jsem zvědavý, jak mi to v Brně půjde,“ říká Holík.

Dres čtvrtého celku tabulky extraligy navlékne už dnes na ledě trápící se desáté Sparty, kde se svými novými spoluhráči sehraje od půl sedmé večer utkání 45. kola extraligy. „Kometa má výborně poskládaný kádr, hraje dobrý systém, takže určitě silný tým. Doufám, že zapadnu,“ přeje si pětadvacetiletý forvard.

Přesun mezi oběma kluby vystihuje slovo oživení. V Brně doufají ve zvýšení produktivity, což očekává Holík i z osobního pohledu. „Petr nastoupí v centru prvního útoku. Je chytrý, bruslivý hokejista, výborný na kotouči. Umí sbírat body, právě s produktivitou trochu zápasíme. Při sérii výher jsme uspěli většinou na dva na tři góly, nebo ve Vítkovicích i na jeden,“ povídá asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Pro Holíka může jít i o návrat do reprezentační formy. V národním týmu sehrál 29 zápasů, v nichž se trefil devětkrát a posbíral sedm asistencí. Po nepovedeném desetizápasovém startu do sezony v KHL v Čerepovci se přesunul do Mladé Boleslavi, kde v 38 duelech dal šest gólů a třináct přihrávek. „Sezonu nemám dobrou, mojí motivací je zvednout se, pomoct Kometě a udělat s ní úspěch,“ hlásí mistr extraligy se Zlínem před čtyřmi lety.

DVA ZA JEDNOHO

Extraligové výměny v sezoně jsou většinou „kus za kus“. Jenže Kometa nabídla za Holíka dva centry. Má kde brát. „V týmu je Honza Hruška, Martin Nečas, Leoš Čermák…Na centru mohou hrát i jiní, nevidím v tom problém,“ sděluje Pokorný.

Proč nabízeli Brňané víc? Zřejmě z důvodu, že Mladou Boleslav v ofenzivě sráží zdravotní problémy. „Po zranění Martina Procházky a kvůli stále nedoléčenému Tomáši Knotkovi na tuto situaci musíme reagovat,“ tvrdí manažer Jaromír Látal pro web bruslařů.

Do jeho týmu se vrací Vojtěch Němec, s nímž byli Středočeši spokojení. Na měsíčním hostování mezi listopadem a prosincem dostával prostor na ledě ve třinácti zápasech přispěl osmi góly a pěti asistencemi. „Prostě se to nějakým způsobem vyhodnotilo a vedení rozhodlo tímto způsobem,“ komentuje stroze odchod Němce Pokorný.

Mladá Boleslav se nachází až na jedenáctém místě. Uchytit se v ní touží i Nahodil, jenž v Brně v extralize neskóroval a připsal si pouze čtyři přihrávky.

A ještě jedna novinka. Dravý útočník Jan Káňa, jehož letos trápí řada zranění, přestoupil do Olomouce. V mužstvu kohoutů odehrál v letošním ročníku pouze deset zápasů. V Kometě strávil osm sezon včetně těch v juniorce a slavil na jihu Moravy extraligový titul, stříbro i bronz.

Forma vyměněných centrů
PETR HOLÍK (25 let)

Severstal Čerepovec (KHL): 10 zápasů, 3 body (1 gól + 2 asistence), účast na ledě -1, průměrný čas na ledě: 12:05, úspěšnost na buly: 37,6 %
Mladá Boleslav: 38, 19 (6+13), -1, 18:09, 47,14 %
-------------------------------------------------------------------------------
VOJTĚCH NĚMEC (32 let)

Kometa Brno: 34, 13 (8+5), +2, 12:57, 57,10 %
Mladá Boleslav (měsíční hostování polovina listopadu až polovina prosince): 10, 7 (3+4), +4, 16:26, 56,52 %
-------------------------------------------------------------------------------
LUKÁŠ NAHODIL (29 let)

Kometa Brno: 28, 4 (0+4), +1, 10:36, 47,74 %