Repríza finálové série extraligového play off. A také odveta za letošní první porážku Komety v základní hrací době. Poprvé od dubnového finále se v pátek od šesti hodin večer na brněnském ledě představí mistrovské Pardubice v čele se zámořským duem Aleš Hemský – David Krejčí. V neděli pokračuje brněnské extraligové turné znovu na domácím ledě proti Liberci.

Oba páteční soupeři mají jedno společné: v posledním duelu je přehrály Vítkovice. Jinak se jejich situace výrazně liší. Perníkáři se ještě nedostali z mistrovské kocoviny a patří jim osmá příčka. „Jenomže rozdíly v tabulce jsou minimální. Pořád jde o výborné mužstvo a pro nás to bude hodně těžký soupeř," uznal brněnský trenér Zdeněk Venera, jehož celku patří druhá příčka za vedoucí Plzní.

Východočeské zoufalství podtrhla trenérská výměna. Mistrovský punc neuchránil od vyhazovu Pavla Hynka, jehož nahradil někdejší kouč Komety Mojmír Trličík. Toho pro změnu nechtěly Vítkovice. Ale ani jemu se nedaří roztočit pardubické dynamo na plné obrátky.

Nové koště nemete

Nový kouč si zatím připsal tři porážky. „Budu rád, když s výhrou ještě počkají," pousmál se Venera.

Pardubice po Brnu čeká Sparta. „Soustředím se na to každou vteřinu. Chceme úspěšný víkend. Každý soupeř je k poražení. U nás rozhoduje hlava," tvrdil Trličík.

Ani jeho brněnský protějšek nemá důvod ke klidu. Problémy má tradiční – zranění. Radek Dlouhý, Miloslav Hořava, Jakub s Tomášem Svobodou a Milan Hruška. K nim přibyl ještě Jakub Koreis. „Asi nebudeme trénovat a hrát zápasy. Ve Vítkovicích jsem neviděl tvrdší střet, a zase jsme o někoho přišli," kroutil hlavou Venera.

Proti brněnskému lazaretu vyjedou dvě zámořská esa.  Hemský se už dal do kupy. „V prvním vzájemném zápase rozhodovala jejich první pětka. Musíme si na ně dát velký pozor a vyvarovat se chyb," tvrdil brněnský útočník Jan Hruška.

Hemský vede klubové kanadské bodování společně s Martinem Bartkem, na záda jim dýchají Krejčí s Radovanem Somíkem. „To jsou jejich klíčové dvojice. Pokusíme se začít opatrně jako ve Vítkovicích. Údernost v koncovce se nám snížila. Nemůžeme počítat s tím, že budeme dávat tolik gólů, takže se logicky musíme zaměřit na defenzivu," vzhlížel Venera k trpělivé hře jako v první třetině v Ostravě.