V bruslařském týmu nebyl spokojený. „Pod novými trenéry jsem neměl takové vytížení, jaké bych si přál, proto jsem se rozhodl pro změnu. Věřím, že se mi angažmá v Kometě povede a budeme vyhrávat,“ sdělil Orsava.

Místo v útoku mu uvolnil Radim Zohorna, který naopak putuje do středočeského mančaftu. Dvaadvacetiletý centr nebo křídelní útočník sehrál v aktuálním ligovém ročníku pětatřicet utkání. Vstřelil pouze jednu branku a na pět přihrál.

Orsava disponuje daleko lepší bilancí. Odehrál o jedenáct zápasů méně, ale gólů nastřílel sedm. Navíc zaznamenal pět asistencí.
První duel v brněnském dresu sehraje Orsava dnes od půl sedmé večer v extraligovém šlágru na ledě pražské Sparty. „Mezi týmy panuje obrovská rivalita, takže se těším. Na stadionu bude plno fanoušků, kteří vytvoří skvělou kulisu,“ poznamenal šumperský rodák.

Ten se stal již jedenáctou posilou Komety v této sezoně. „Výměny se samozřejmě uskutečnily, ale hráči přicházejí z jednoho extraligového týmu do druhého. Spousta věci se dělá stejně, s kluky máme mítinky a ukazujeme jim, jakým způsobem chceme hrát,“ glosoval brněnský asistent kouče Kamil Pokorný začátky nových hráčů, na co si musí v Brně zvykat.

Jakub Orsava v aktuálním extraligovém ročníku za Mladou Boleslav
• Odehrané zápasy: 24
• Body: 12
• Góly: 7
• Asistence: 5
• Hodnocení účasti na ledě +/-: +1
• Průměrně odehraný čas: 17:17 minut
• Celkový odehraný čas: 414:53 minut
• Hity: 12
• Zblokované střely: 16

Adaptace na nové prostředí trvá každému jinou dobu. „Jde o detaily. Třeba Ivan Baranka pochopil naši hru brzy, myslím, že nejde o nic složitého. Je to o bruslení, kondici, soubojích, mezihře, založení útoku a obranné fázi. Navíc hodně týmů hraje podobně,“ pravil Pokorný.

Pohyb v kádru Komety je oproti minulým sezonám markantnější. Zatímco v posledních dvou mistrovských ročnících se opírala o soudržnost a sehrané jádro týmu, nyní se správná chemie stále ladí.

Brňané se opírají především o první útok ve složení Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič. Ostatní lajny zaostávají. Po příchodu Tomáše Plekance a návratu Martina Erata se sice pozvedla údernost druhého útoku, ale další spíš zatím podřimují.

Třeba nejlepší střelec v poslední sezoně Alexandre Mallet s patnácti přesnými zásahy na sebe upozorňuje v této sezoně spíš zbytečnými útočnými fauly. Naposledy se kanadský útočník nechal vyloučit osm minut před koncem, kdy Kometa doháněla dvougólovou ztrátu proti Liberci. V čase, kdy si Brno mělo vytvořit tlak, ne bránit oslabení.

Úřadující mistr nakonec Bílým Tygrům podlehl 1:2 a zapsal třetí porážku v řadě, čímž si zkomplikoval situaci v tabulce.

Na šesté příčce má Kometa náskok pouze třech bodů na sedmou Spartu. Pražský tým navíc disponuje dvěma zápasy k dobru. Právě vzájemný duel je na programu dnes od půl sedmé večer. „Doma s Libercem jsme chtěli vyhrát, což se nepodařilo, takže si body zpět musíme vzít na Spartě, abychom udrželi šestku,“ řekl brněnský útočník Martin Zaťovič.