„Všichni jsme rádi za to, jak se rozchytal. Uděláme vše pro to, aby jeho famózní forma vydržela,“ chválil brněnský bek Ondřej Němec svého gólmana, který krátce po úvodním buly hasil vzniklý požár.

Na časomíře nenaskočila ještě ani první minuta a třinecký forvard Martin Adamský se řítil sám na brněnskou branku. Vejmelka se v duelu zaskvěl poprvé. „Soupeř vstoupil do utkání dobře. Udělali jsme taktickou chybu. Naštěstí nás Karel v kritických chvílích podržel a má obrovský podíl na tom, že jsme vyhráli za tři body,“ děkoval Němec.

Kometa Brno - Oceláři Třinec 4:1

Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0.
Branky a nahrávky: 26. Mueller (L. Čermák, Plekanec), 36. O. Němec (M. Erat, Barinka), 49. Mueller (O. Němec, Zaťovič), 55. Zaťovič (Mueller, O. Němec) – 36. Martin Růžička (Roth).
Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 30:29. Rozhodčí: Hribik, Kika – Ondráček, Rampír. Diváci: 7700.
Kometa: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, M. Erat – Střondala, L. Čermák, Vondráček – Mallet, R. Zohorna, Köhler.
Třinec: Hrubec – Gernát, Krajíček, Galvinš, Kundrátek, M. Doudera, Roth, Matyáš – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Ten se blýskl u třetí branky Komety. „Vyjížděl jsem zpoza brány, hledal jsem někoho, komu můžu nahrát, a viděl jsem kluky z Třince, že jdou střídat. Vtom jsem si všiml Petera, jak se objevil na útočné modré sám a poslal jsem mu puk,“ popsal čtyřiatřicetiletý obránce zárodek gólové akce.

Hokejovou lahůdku zakončil americký snajpr Peter Mueller. „Dostal jsem skvělou nahrávku. Soupeř byl rozhozený. Puk jsem si posunul víc, než jsem chtěl, takže jsem musel skočit, abych na něj dosáhl. Naštěstí se ho podařilo dostat do branky,“ glosoval Mueller svoji koncovku, při které předvedl akrobacii, aby dosáhl na kotouč. Šlo o důležitý gól, po kterém Kometa odskočila Třinci na 3:1.

Mueller nejprve otevřel stav utkání parádní ránou při početní výhodě. Krátce po své druhé trefě mohl dokonat hattrick, ale proti byl hostující Šimon Hrubec. „Je skvělý gólman. Mohl jsem přidat další branku, ale předvedl parádní zákrok,“ usmál se třicetiletý forvard.

Třígólový večer oželel. Radost mu udělaly tři body, po kterých Kometa zůstala v tabulce pátá. „Obě mužstva měla hodně šancí. K výhře jsme potřebovali kvalitní výkon brankáře. Karel nás podržel,“ řekl brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.