Zbytek mužstva gólově dlouho přispíval v úsporném režimu. V nedávné době se však trend obrátil k lepšímu. „Pořád jsou hráči, kteří musí přidat. Třeba Alex Mallet v minulé sezoně dal patnáct branek, na což se mu zatím nepodařilo navázat. Ofenziva stále hodně leží jen na prvním útoku,“ všiml si hokejový expert Jakub Koreis.

Sestava Komety v posledním zápase:
1. útočná lajna:
Mueller – Holík – Zaťovič
2. útočná lajna:
Erat – Plekanec – Plášek ml.
3. útočná lajna:
Mallet – Hruška – Orsava
4. útočná lajna:
Köhler – Čermák – Dočekal

1. obranný pár:
Němec – Baranka
2. obranný pár:
Štencel – Gulaši
3. obranný pár:
Michálek – Bartejs
7. obránce:
Mikyska

Mimo sestavu:
Vondráček, Malec, Barinka

Jenže jak podřimující střelce probudit? „Zkoušet různé kombinace, jiný přístup k hráčům. Někdy být víc tvrdý, jindy spíš kamarádštější. Tohle se lehce řekne, kdyby v Brně věděli, jak zlepšit produktivitu, tak už to udělali,“ zmínil Koreis. „Občas stačí jedna povedená akce, po které se hráč uvolní a začne se mu dařit,“ doplnil.

Nyní se zdá, že se brněnským trenérům podařilo najít optimální složení. V posledních dvou duelech se střelci Komety prosadili osmkrát. Přičemž první formace se podílela pouze na třech trefách.

Při výhře Komety 4:1 proti Spartě se zaskvěla čtvrtá lajna, dvakrát skóroval Martin Dočekal. Solidním výkonem se prezentovala i třetí formace. „Souhra mezi Kubou Orsavou, Alexem Malletem a Honzou Hruškou fungovala dobře,“ liboval si majitel a hlavní kouč brněnského celku Libor Zábranský.

V nedělním vítězném klání 4:2 proti Zlínu hrála prim opět čtvrtá lajna. Dvě branky zaznamenal exzlínský Bedřich Köhler. „Dva góly těší, jsou fajn proti komukoliv. Že to bylo zrovna proti Zlínu, je náhoda a shoda okolností,“ líčil autor šesti přesných zásahů v této sezoně.

V minulém ročníku se přitom v dresu Hradce Králové střelecky prosadil sedmnáctkrát. Köhler je pověstný především svým důrazem v předbrankovém prostoru, kde šikovně využívá tělesných proporcí.

Ofenziva obhájce Masarykova poháru se s přispěním širšího okruhu střelců pozvedla. Momentálně má Brno čtvrtý nejúdernější útok, který nasázel 115 gól ve čtyřiceti utkáních.

Navíc se do hry poprvé zapojil bek Zbyněk Michálek, který debutoval proti Zlínu. „Zažil úspěšnou premiéru. Byl na něm vidět obrovský přehled. Jeho výkon nás potěšil,“ uvedl brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.S příchodem defenzivního zadáka Ivana Baranky se rovněž vyztužila obranná součinnost, která je v extralize se 109 obdrženými góly šestá nejhorší.

Kometa nyní disponuje s mladíkem Dalimilem Mikyskou devíti beky. Do posledních dvou utkání nezasáhl Michal Barinka, který je zraněný. Mimo sestavu zůstal Tomáš Malec. „Rozhodli jsme se nasadit sedm beků včetně Mikysky,“ ozřejmil Pokorný.

Už dnes od šesti hodin večer sehraje Kometa domácí duel s Chomutovem, který prožívá krušné časy. Na vině jsou finanční problémy, což nelibě nesou hráči, především pak jejich výplaty. Piráti v neděli proti Olomouci nastoupili bez řady opor.