Za Kometu se postavil na klíčové vhazování v obranném pásmu Martin Erat. Vhazování sice nevyhrál, ale jednou nohou si puk podmanil, druhou posunul k mantinelu a bekhendem vyhodil.

Kotouč k úžasu všech doplaval do odkryté brány. Spektakulární gól, který byl nakonec v bitvě mezi Kometou a Spartou poslední. Brněnský celek dobyl pražskou pevnost a slavil výhru 4:1.

Veledůležité vítězství, které Kometa potřebovala. Zároveň přetnula sérii tří porážek v řadě. Na šestém místě na ni dorážela právě Sparta, ale brněnský tým atak odrazil a pozici v tabulce uhájil.

Obhájce Masarykova poháru do zápasu vlétl jako uragán. Brněnští hráči aktivně napadali, což brzy neslo ovoce, když Štencel naservíroval gólovou přihrávku Martinu Dočekalovi. „Branka vyplynula ze situace, kdy jsme dobře forčekovali. Vystihl jsem rozehrávku, Martin výborně najel před branku a pro mě byla radost mu to tam dát,“ glosoval třiadvacetiletý Štencel úvodní změnu skóre.

Ve druhé části brankář Komety Karel Vejmelka vychytal únik Lukáše Rouska. Sparta se ale vyrovnání dočkala. Prosadil se Lukáš Pech.

Jenže expresní odpověď si přichystalo duo Leoš Čermák – Dočekal. Prvně jmenovaný vypálil štiplavý projektil. Ten Machovský pouze vyrazil k druhému jmenovanému, který Brnu vrátil vedení. „Naše klasika… Vyrovnáme, a pak hned do tří minut dostaneme. Nevím, čím si to vysvětlit. Asi nesoustředěnost,“ krčil rameny forvard Sparty Pech.

Ten měl na čepeli další srovnání. Ve zmatku v brankovišti Komety odvrátil puk směřující do branky brněnský bek Tomáš Bartejs rukou. Rozhodčí celou situaci vyhodnotili jako sevření kotouče a nařídili trestné střílení. A právě Pech nepřekonal Vejmelku
Brněnský gólman si připsal v duelu třiatřicet úspěšných zákroků a výraznou měrou se podepsal pod výhru. „Potřebovali jsme tři body za každou cenu, což se povedlo, ale je to jen jeden zápas,“ sdělil Vejmelka.

Čím víc chytá, tím víc roste jeho výkonnost. Neustále se spekuluje o návratu slovenského fantoma Marka Čiliaka, ale Vejmelka dokazuje, že si post jedničky zaslouží. „Tlak na mě je pořád, ale nepřemýšlím nad ním, chytám pořád stejně a soustředím se na každý puk,“ líčil dvaadvacetiletý brankář.

Další extraligový duel sehraje Kometa až v neděli. V moravském derby přivítá Zlín s Liborem Kašíkem.

Sparta Praha - Kometa Brno 1:4
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2.
Branky a nahrávky: 34. Pech (Rousek) – 6. Dočekal (Štencel), 38. Dočekal (L. Čermák, Štencel), 44. Štencel (M. Erat, Plekanec), 47. M. Erat
Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 34:25. Rozhodčí: Pražák, Hradil – Jelínek, Brejcha. Diváci: 13 413.
Sparta: Machovský – Blain, Kalina, Piskáček, Delisle, Tomáš Dvořák, Košťálek, de la Rose – Buchtele, Klimek, Forman – Klíma, P. Vrána, Kudrna – Jarůšek, Pech, Rousek – Smejkal, Sill, Beran.
Kometa: Vejmelka – Baranka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Barinka, Bartejs, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – Orsava, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Köhler.