Dokonce ani v minulé sezoně, kdy si v základní části vydobyl post jedničky a výkony mezi třemi tyčemi se tučně podepsal pod tím, že Kometa postoupila do play-off rovnou a nemusela absolvovat předkolo. „Mrzelo mě, že jsem ve vyřazovací části nedostal šanci. Bylo to pro mě těžké. Ke každému zápasu jsem přistupoval stejně. Pokaždé chytám nejlíp, jak umím,“ líčil Vejmelka.

Jenomže se chytá špatně, když sedí jen na střídačce. „Nemyslel jsem na to, že je play-off. I když jsem byl na lavičce, soustředil jsem se, abych v případě potřeby kdykoli mohl naskočit. Je to práce,“ glosoval stále pouze třiadvacetiletý gólman.

Hořkost v jeho hlase přitom hledáte marně. Pozici v Kometě přijímá s pokorou, ať už naskočí jako jednička, či zahřívá lavičku.

Názor experta
„V brankovišti Brna je přetlak. Nedovedu si představit, že Vejmelka prodlouží smlouvu, pokud nebude jednička.“
bývalý hráč Brna Jakub Koreis

V posledním extraligovém ročníku naskočil do jedenatřiceti utkání. „Každá sezona je důležitá v tom, aby gólman odchytal co nejvíc zápasů a neustále se posouval dál. Pokaždé se chci poučit z chyb, minimalizovat je a příště se jich vyvarovat,“ poznamenal Vejmelka.

Měl dobré i lepší duely, ale převažovaly spíš lepší. „Jasně, byla klání, která jsem mohl zvládnout líp, ale i díky nim jsem se zase zlepšil,“ doplnil.

Z počátku ročníku soupeřil o post jedničky Komety s Markem Langhamerem. A tenhle souboj vyhrál. Následně se z ruské anabáze vrátil do České republiky Libor Kašík a namířil si to do Brna. Jenže i v téhle bitvě zvítězil Vejmelka. Podstatnou část sezony tak plnil roli jedničky. „Měl jsem z toho příjemné pocity. Věděl jsem, že se mi daří a trenéři na mě spoléhají, což se odráželo v mých výkonech. Dokázal jsem si, že můžu být jednička,“ liboval si třebíčský rodák.

Jenže pár kol před koncem základní části se vrátil ze Slovanu Bratislava Marek Čiliak. Modla příznivců Komety a muž, který dvakrát vychytal brněnskému celku výstup na extraligový Olymp. Slovenský fantom si uzmul pozici jedničky a v play-off už do branky Vejmelku nepustil. „Doufal jsem, že dostanu příležitost. Pracoval jsem tak, abych okusil vyřazovací boje. Věřil jsem, že moje výkony přesvědčí trenéry v tom, že jsem schopný naskočit do nejdůležitějších zápasů sezony,“ vrátil se Vejmelka k tomu, co se mu odehrávalo v hlavě v posledním ročníku.

Vyjádření trenéra
„Dobře, Čiliakovi nevyšly duely v přípravě, to se může stát. Pořád je to kvalitní gólman. Jenže Vejmelka nám výkony zamotal hlavu. Kdybych řekl, že máme o jedničce jasno, lhal bych. Máme týden na rozhodnutí, kdo začne v bráně.“
hlavní kouč Komety Petr Fiala

„Bohužel to neklaplo. Věřím, že se to nyní změní,“ přeskočil již směrem k nadcházející sezoně.

Do té si dává stejný cíl jako posledně, tedy konečně okusit trému a náročnost bojů o Masarykův pohár. Toho chce docílit ještě tvrdší prací. „Nic jiného mi nezbývá. Moje pozice je o tom, abych zaskočil, když je potřeba a výkony si řekl o větší pozornost i vyšší porci zápasů,“ pravil smířlivě Vejmelka.

Jeho záměr mu zatím vychází. V přípravě na novou sezonu ve třech duelech obdržel jen dva góly.

Gólmani Komety v přípravě:
Marek Čiliak
- chytal v zápasech: Kometa – České Budějovice 6:4, Kometa – Třinec 3:6, Olomouc – Kometa 6:5 pp
- počet obdržených gólů: 16
- průměr obdržených gólů: 5,33
Karel Vejmelka
- chytal v zápasech: Kometa – Trenčín 4:1, Kometa – Olomouc 2:0, Kometa – Slovan Bratislava 4:1
- počet obdržených gólů: 2
- průměr obdržených gólů: 0,66
Lukáš Klimeš
- chytal v zápasech: Třinec – Kometa 5:2, Zlín – Kometa 1:2
- počet obdržených gólů: 6
- průměr obdržených gólů: 3