Ulevili jste si po výhře?

Pocit po výhře je zadostiučinění. Opanovali jsme druhý zápas série. V šatně jsme si prostě řekli, že to urveme, což se nám povedlo. V prodloužení jsme měli hodně přesilovek, ale žádnou jsme neproměnili. Nyní máme dva dny odpočinku a nachystáme se na domácí zápasy.

Měli jste v hlavách, že vám přesilovky nešly?

Spíš to bylo frustrující. Víme, co máme hrát, ale vždy se puk blbě odrazil, špatně skočil. Bohužel. Na tohle se ale nedá vymlouvat. Nakonec jsme zápas zvládli.

Zkoušeli jste i přesilovku s pěti útočníky. Bylo to nacvičené?

Moc jsme to v základní části nehráli, protože jsme neměli Martin Erata. Týká se to hodně jeho, protože bere na sebe zodpovědnost obránce, který by tam jinak byl. Ale všichni jsme věděli, co a jak jsme měli hrát, takže v pohodě.

Těší o to víc góly při hře pět na pět?

Chtěli jsme to prostě za každou cenu urvat. Věřili jsme si, že to zvládneme a jsme rádi. Teď jdeme dál s pokorou dál a doma se pokusíme vyhrát další duely.

V zápase bylo méně střeleckých pokusů. Čím to?

Protože jsme moc nestříleli, takhle to nejde. Je třeba pálit víc ran. Viděli jsme, že když puk šel na bránu, byly z toho závary a šance. Bohužel jsme to moc nedělali. Doma musíme v tomhle ohledu přidat.

Ukázala se síla týmu, když jste zápas urvali v prodloužení?

Samozřejmě, ale rozhodně nepodceňujeme soupeře, protože je strašně silný. Jenže my jsme věděli, že vyhrajeme a pak si dva dny odpočineme. Jdeme dál, jsme rádi.

Bylo by hodně nepříjemné prohrávat 0:2 na zápasy, což se vám ve dvou minulých play-off nestalo?

Prohráli jsme jednou první zápas v Třinci. Proto jsme si řekli, že to uděláme stejně. Naštěstí to vyšlo. Kdyby jsme jeli do Brna za stavu 0:2, nezbývalo by nám nic jiného než dva duely vyhrát. Teď je důležité doma potvrdit vítězství.

Dva zápasy dospěly do prodloužení. Stálo to hodně sil?

Jasně. Liberec vyhrál základní část, takže něco umí. Bez debat. Jenže my jsme rovněž dobře připravení a takhle série bude velký boj až do konce.

Opět vás hodně držel Marek Čiliak v bráně…

Čilo je stálice. Klíčová postava týmu a jsme nesmírně rádi, že mu to jde a všichni se mu snažíme pomáhat. Zblokovali jsme spoustu střel.

Očekáváte jiné zápasy v Brně?

Těžko říct s čím přijede Liberec. My se na něj budeme připravovat pořád stejně. Uvidíme. Požene nás plný stadion. Bude to peklo.

Co říkáte na atmosféru v Liberci?

Dobrá, ale v Brně bude lepší.