V loňském ročníku odehráli na stadionech extraligových soků maximálně čtyři po sobě jdoucí duely. Stejnou porci venkovních zápasů v řadě absolvovali od svého návratu do nejvyšší soutěže jen v sezoně 2009/2010. V ostatních letech se venkovní šňůra zastavila nejvýš na čísle tři.

Letos naopak vzrostla na rekordních pět utkání. „Teď sice budeme hrát víc zápasů venku, ale pak nás zase čeká domácí série. Nijak bych se nepitval v tom, jestli hrajeme doma nebo venku,“ měl jasno obránce aktuálně šesté Komety Ondřej Němec.

Právě on je z angažmá v KHL zvyklý na venkovní série, při kterých se týmy nevrací po každém utkání domů, ale jsou několik dní či týdnů na cestách. „Tady to nefunguje jako v Rusku, kde se létá na tripy. Cestování k hokeji zkrátka patří, pro každého jsou podmínky stejné,“ nehledal výmluvy pětatřicetiletý matador.

Přestože extraligové týmy nemusejí při cestách na zápasy urážet tak dlouhé vzdálenosti jako v KHL nebo za oceánem, čas od času výjezdy taky spojí do několikadenních tripů. „To je na domluvě. Záleží na tom, jak se se dohodneme v kabině nebo jak určí trenéři,“ přiblížil útočník Tomáš Plekanec, který zmíněný systém okusil v NHL.

DVA ZÁPASY A PAUZA

Před reprezentační přestávkou, která je na programu příští týden, čekají hráče Komety dvě střetnutí. Nejprve se v pátek představí na ledě Plzně, o dva dny později pak poměří síly v Pardubicích. „Máme před sebou těžké zápasy. V Plzni mají výborný tým v čele s Milanem Gulašem. Pardubice jsou teď sice v křeči, ale bojují o každý bod. Bude to nepříjemné, musíme se připravit,“ hlásil kladenský rodák a bývalý reprezentační kapitán.

V týdnu před Vánocemi pak svěřenci trenéra a šéfa Komety Libora Zábranského narazí na Třinec, Litvínov a Mladou Boleslav. „Musíme se soustředit na naši hru. Věřím, že když se nám to povede, budeme sbírat body,“ burcoval Plekanec.

Zatímco hráči na ledě zabojují o cenné body a posun v tabulce, brněnské příznivce čeká víc než tři týdny trvající domácí hokejový půst. Znovu se do DRFG areny vrátí 26. prosince, kdy Kometa ve šlágru kola přivítá pražskou Spartu. „Jasně, fanoušci teď budou mít půst, chtějí chodit na hokej doma pořád. Teď se ale soustředíme na zápasy, které nás čekají, a poctivě se připravíme,“ povídal trojnásobný extraligový šampion Němec.

POSILA DO OBRANY

Před startem náročné série Kometa vyztužila defenzivní řady. Na zkoušku přišel třiadvacetiletý obránce Jack Glover, po kterém v roce 2014 sáhl ve třetím kole draftu NHL Winnipeg. Naposledy nastupoval za celek Jacksonville Ice Men v ECHL. „Máme mezery v obraně a snažíme se s tím něco dělat. Hledali jsme na trhu obránce praváka, bohužel u nás žádný takový není momentálně k dispozici. Proto jsme se rozhodli na zkoušku angažovat Jacka, na kterého máme výborné reference,“ uvedl pro klubový web Zábranský.

Americký zadák patrně nastoupí už v pátek v Plzni.

Zápasy Komety do konce roku
Pátek 6. prosince v 17.30: Plzeň – Kometa
Neděle 8. prosince v 17.00: Pardubice – Kometa
Pondělí 16. prosince v 17.00: Třinec – Kometa
Středa 18. prosince v 17.30: Litvínov – Kometa
Neděle 22. prosince v 16.00: Mladá Boleslav – Kometa
Čtvrtek 26. prosince v 17.30: Kometa – Sparta Praha:
Sobota 28. prosince v 16.00: Kometa – Vítkovice
Pondělí 30. prosince v 18.00: Kometa – Karlovy Vary