Za svá záda pustil osmnáctiletý odchovanec brněnského týmu pouze jeden puk a připsal si jedenadvacet úspěšných zákroků. „Úžasná premiéra, hodně jsem si ji užil. Kluci podali fantastický výkon. Moc mi pomohli, zblokovali spoustu střel. Navíc jsem chytal před nejlepšími fanoušky v České republice,“ líčil Dostál.

Výraznou měrou se podepsal pod výhru úřadujícího mistra proti Karlovým Varům 3:1. Po zásluze byl zvolen nejlepším hráčem utkání. Při děkovačce po skončení zápasu divákům předvedl kotoul. „Děkovačka byla moje první před domácím publikem v extralize. Fanoušci byli úžasní, tak jsem jim předvedl trochu akrobacie“ usmál se brněnský rodák Dostál.

Na první extraligový zákrok si počkal až do čtvrté minuty. Jeho spoluhráči v poli totiž na mužstvo z lázeňského města vlítli. Kometa už v desáté minutě vedla komfortně 3:0.

Ve druhé třetině obhájce Masarykova poháru přepnul do úspornějšího režimu a Západočeši zásluhou Tomáše Mikúše snížili. „Prostřední dějství bylo z naší strany špatné. Podržel nás brankář Dostál. Nevyužili jsme přesilovku pět na tři. Navíc soupeř ujel do brejku dva na nikoho,“ láteřil brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

Obránci Komety propadli ve středním pásmu a na Dostála se řítili dva osamocení útočnicí Varů. „Do poslední chvíle jsem čekal, že přijde přihrávka. Najednou si to stáhl, takže jsem natáhl beton a puk naštěstí zůstal pode mnou. Nechci říkat, že šlo o klíčový moment, ale byl to důležitý zákrok, protože soupeř mohl snížit na rozdíl jedné branky,“ popsal Dostál dost možná rozhodující moment duelu, protože další branky už nepadly.

Debut v brněnském dresu si odbyl také slovenský zadák Ivan Baranka. „Ráno před zápasem jsem měl rušné. Absolvoval jsem mítinky. Teoreticky jsem byl připravený. Ještě je však třeba to přetavit do praxe,“ glosoval Baranka svůj první den coby hráč Komety.

Brňané jsou v tabulce čtvrtí. Další zápas sehrají už zítra od pěti hodin odpoledne doma proti Litvínovu.

Kometa Brno - Karlovy Vary 3:1

Třetiny: 3:0, 0:1, 0:0. Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (O. Němec, Baranka), 6. Štencel (L. Čermák), 10. P. Holík (Mueller) – 32. T. Mikúš (R. Vlach, J. Černý). Rozhodčí: Hribik, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. Střely na branku: 34:22. Diváci: 7700.
Kometa: Dostál – Baranka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Střondala, Plekanec, Mallet – Köhler, Hruška, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák, Kusko.
Karlovy Vary: F. Novotný (10. Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Kozák, Šafář, M. Rohan, Podlipnik – T. Rachůnek, Gríger, Flek – O. Beránek, Balán, Kohout – Stloukal, Skuhravý, J. Černý – T. Mikúš, R. Vlach, Lapšanský.