Oběma nedraftovaným mladíkům odhady předvídaly umístění kolem sto padesáté příčky. Nakonec se ale mezi 217 šťastných nedostali. „U hokeje zůstanou, protože jde o talentované hráče, ať už si je týmy z NHL vybraly, nebo ne. Ve výsledku je to jedno,“ přemítal asistent trenéra brněnského juniorského týmu Pavel Pazourek.

Zatímco Gajarský v minulé sezoně pendloval mezi juniorkou Komety, jejím A týmem a Třebíčí, Zábranský nastupoval v zámořské soutěži WHL v kanadském celku Kelowna Rockets. „Draftovaní hráči mají do zámořského hokeje blíž, ale klidně se do NHL mohou dostat později. Hokejisté se vyvíjí a tohle jsou hodně mladí kluci, kteří v následující třech čtyřech letech ukážou, na co dosáhnou,“ prohlásil Pazourek.

Jeho slova potvrzuje i příběh bývalého brněnského beka Michala Kempného, který jako první nedraftovaný český hokejista získal v minulé sezoně Stanley Cup v dresu Washingtonu. „Draftu nepřikládám větší význam, protože Michalova cesta byla naprosto přirozená. Od určité doby šel výkonnostně nahoru, pořád se zlepšoval a dnes je z něj výborný hokejista,“ doplnil.

Na Dostála s Králem se na draftu dostalo, nicméně oba si oproti prognózám pohoršili. U prvně jmenovaného se předpokládal výběr ve druhém kole, ale nakonec si ho ve třetím vybral Anaheim na 85. pozici. „Vůbec mi na konečném umístění nezáleželo, hlavně si přeji, abych se jednou stal pro klub potřebný. Když jsem viděl prognózy…někdo se vyhoupl, jiný zase propadl. V draftu záleží na potřebách týmů,“ upozornil osmnáctiletý brankář.

Už ve středu odletí do města v Kalifornii na nováčkovský kemp. „Sice musím odcestovat docela narychlo, ale některým klukům začíná kemp ještě dřív. Na Anaheim jsem zvědavý. Bavil jsem se s Kubou Laukem (kterého draftoval Boston – pozn. red.), který Kačerům hodně fandí a volal mi také Ondřej Kaše (hráč Anaheimu), že se těší,“ řekl nadšeně Dostál.

Bývalý brněnský obránce Král hrál v předešlém ročníku WHL za Spokane. Předpokládalo se, že bude draftován ve třetím kole, ale nakonec si jej na 152. místě v pátém kole zvolilo Toronto. Kanadský klub si vybral devět hokejistů a šest z nich měří víc než 180 centimetrů, včetně Krále. „Pokud máte možnost, vždy chcete větší hráče. Ale myslím, že stále méně a méně na úkor talentu,“ řekl na klubovém webu generální manažer týmu Kyle Dubas.