Až nájezdová loterie přispěla k ukončení „břeclavského komplexu" brněnské Techniky. Druholigoví hokejisté v letošní sezoně skupiny Střed porazili už každého soupeře. Poslední dílek této mozaiky přidali vysokoškoláci v sobotu, kdy překonali jihomoravského konkurenta 4:3 po samostatných nájezdech. Až ve čtvrtém a posledním pokusu základní části.Ve třech předchozích vždy selhali. „Břeclavští hráči jsou nepříjemní svou rychlostí. Moc na ně neumíme, i když zkušenosti jsou na naší straně," uvedl brněnský obránce Vlastimil Bilčík.

Nakonec právě zkušenosti Technice pomohly v rozhodujících nájezdech. Na ty se do branky místo Josefa Nováka postavil Jaroslav Chvátal, který svým bývalým spoluhráčům nedovolil ani jednou skórovat. „Hodně mě ale mrzí, že jsme se tváří v tvář brankáři opět neprosadili. I když jeli jiní hráči než posledně," kroutil hlavou hostující kouč Michal Konečný. Domácím tak vystřelil dva body suverénně nejproduktivnější hráč týmu a pětadvacetiletá opora Kamil Rajnoha.

Břeclavi se povedl úvod zápasu. Domácí po první dvacetiminutovce prohrávali už 0:2 a vypadalo to, že i toto utkání se ponese ve vyjetých kolejích. „Trenéři na nás před utkáním apelovali, ať přitvrdíme. V první třetině nám chyběla agresivita. Od druhé části už jsme na ně vlítli," naznačil Bilčík.

Vyrovnaný stav 2:2 trval až do 58. minuty, kdy poslal Techniku poprvé v utkání do vedení obránce Jan Habrovec. O minutu později ale hosté srovnali. „Jednalo se o naše nepochopitelné selhání. Dali jsme gól a mysleli jsme si, že teď už se nic nemůže stát, že se zápas dohraje sám. Bohužel jsme na to doplatili," kroutil hlavou Bilčík.

A to ještě se spoluhráči musel trnout při vyložené šanci Petra Jurča. „Kdyby tak proměnil v posledních sekundách svou šanci do prázdné branky," zasnil se trenér Břeclavi, která se drží na šestém místě. Technika je s 61 body druhá.

TECHNIKA BRNO – LVI BŘECLAV 4:3 SN.

Branky a nahrávky: 27. Rajnoha (Brzobohatý), 28. Klimeš (Odehnal, Hnilička), 58. Habrovec, 65. Rajnoha – 15. Jurča (Beneš), 18. Dufek (Zábranský), 59. Dufek (Novák)

Nájezdy: Rajnoha dal, Mráz nedal, Štindl nedal – M.Bartoš, Šaur ani Dufek nedali

Vyloučení: 6:9 Využití: 1:1

Diváků: 160

Rozhodčí: Talpa

Poměr střel: 49:35 (19:12, 21:5, 9:18)

Sestavy:

VSK Technika Brno: Novák (od 65. Chvátal) – Habrovec ©, Žalud, Klimeš, Štindl, Zapletal, Košecký, Bilčík – Blažek, Kozák, Česnek, Bělohlávek, Látal, Odehnal, Mráz, Benýšek, Šedý, Rajnoha, Matouš, Brzobohatý, Hnilička

HC LVI Břeclav: Zelenka – Dora (A), Šaur, Dufek, Dittrich, Novák, Koukal, Nekoranec, Strapina – Jurča ©, Bolfík, Bartoš O. – Zábranský, Bartoš M. (A), Popolanský – Medřický, Beneš, Průdek – Vlašic, Lechner, Zháňal