Bylo to utkání, ve kterém si oba celky vypracovaly šancí snad za tři zápasy. Jenže je dlouho trestuhodně zahazovaly, do vedení šla Kometa až v osmadvacáté minutě. Domácí využili hned prvního vyloučení Bílých Tygrů, když se prvním gólem v sezoně prosadil Radek Kučeřík. „Měli jsme nervózní začátek, věděli jsme, že chceme navázat na výsledky z minulých zápasů. První gól nás uklidnil, celý tým bojoval, pracoval a šel si za výhrou,“ popsal brněnský asistent trenéra Jaroslav Modrý.

Svěřenci kouče Patrika Martince však předvedlii další důležitý prvek – skvělou hru v oslabení. Úspěšně ubránili všechny čtyři početní výhody hostujícího týmu, utkání se lámalo především na konci druhé dvacetiminutovky, kdy Liberec nevyužil téměř minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. „Naše nemohoucnost při přesilovkách rozhodla. Speciálně ta pět na tři se nám hrubě nepovedla, soupeř při ní pracoval víc než my, chtěl to v tu chvíli víc,“ pronesl zklamaně liberecký lodivod Patrik Augusta.

Brněnští fotbalisté (v červeném) uhráli v Mladé Boleslavi bezbrankovou remízu.
Zbrojovka začala jaro bodem, v Mladé Boleslavi se brzy zranil Fousek

Radovat z gólu se tak mohla opět Kometa, a jak jinak než při přesilové hře. Osm minut před koncem totiž druhý gól domácích přidal Kim Strömberg.

Svou ofenzivní kletbu nezlomil Liberec ani při následném tlaku, naopak Kometa ještě díky přesné trefě Marka Ďalogy pár vteřin před koncem vylepšila skóre na konečných 3:0. „Je vidět, že kluci umí hrát hokej, jen byli v křeči. Nebyli totiž bodově odměňováni za svou prácia pomalu přestávali věřit,“ podotkl Modrý.

Alexander Choupenitch ovládl prestižní turnaj v Paříži.
Choupenitch ve formě. Vyhrál turnaj v Paříži, porazil olympijského vítěze

Hned několikrát sev utkání vyznamenal brněnský gólman Dominik Furch. Pochytal všechny liberecké střely, stejný počin přitom předvedl v pátek na kladenském ledě. „Je fantastický, dává nám šanci na výhru. Tým se cítí úplně jinak, když ho má za zády. Jsou různé vlny, na kterých kádr jede, a on je teď na pozitivní vlně, dodává ostatním sebevědomí,“ chválil Modrý.

Po několika tristních týdnech se tak Kometa drápe zpět nahoru extraligovou tabulkou, po včerejšku jí patří deváté místo. „Sezona je dlouhá a letos hodně vyrovnaná. Rozhodují detaily a často také to, kdo chce vítězství víc. Když budeme takové detaily dodržovat pořád, tak budeme odměnění. Ale nesmí se stát, že si raději půjdeme odpočinout, musíme se chtít zlepšovat,“ dodal asistent trenéra Martince.

Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0
Branky a nahrávky:
29. Kučeřík (Kollár, Pospíšil), 52. Strömberg (Horký, Zbořil), 60. Ďaloga.
Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Rampír, Axman. Vyloučení: 4:3. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:33. Diváci: 6224.
Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Forman, Ščotka, Hrbas, Kučeřík, Holland, Fajmon – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour, Strömberg, Koblížek – Dufek, Zbořil, Šalé.
Liberec: Neužil – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Kolmann – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek, Rychlovský – Vlach, Šír.