Kometa si hlavně díky němu z Chomutova veze cennou výhru 5:4. Navíc se zbavila strašáka – až na pátý pokus v sezoně zvítězila v nájezdové loterii. Svěřenci kouče Vladimíra Kýhose si přesto odnášejí ze zápasu hodně povážlivý vroubek. Už podruhé v sezoně promrhali velmi slibný náskok. Ještě dvanáct minut před koncem normální hrací doby vedli o tři branky a mířili za jasným vítězstvím.

Jenže domácí probudil Jeslínkův gól ze 49. minuty na 2:4. Defenzivní hra Komety se pak také díky zbytečným vyloučením úplně sesypala. Brňané ještě pět minut před koncem vedli o dvě branky, pak je však chomutovští Skořepa a Jíra srazili do kolen, když dvěma góly v rychlém sledu srovnali stav utkání.

Kometa podobně promrhala náskok už v listopadovém domácím zápase proti Vrchlabí, kdy vedla dvanáct minut před koncem třetí třetiny 3:0, nakonec však padla 3:4 po nájezdech.

Také v Chomutově Brňané těžko rozdýchávali bleskové srovnání soupeře, ale v prodloužení už další pohromu nedopustili. V samostatných nájezdech korunoval skvělý výkon brněnský forvard Sedlák, který k hattricku přidal i rozhodující gól střetnutí.

Kometa v prvoligové tabulce opět předstihla Chomutov a patří jí třetí pozice. V dalším šlágru 37. kola si Vrchlabí odvezlo z Ústí nad Labem překvapivou výhru 1:0.