V Kodani bojoval ve slovenském národním týmu po boku typově podobného útočníka Martina Bakoše. Posila z Liberce po dovolené zamíří do Brna, Haščák už ne. „Měl jsem v Kometě dva roky smlouvu a vypršela mi. Vyhrál jsem dva tituly. Dá se říct, že se všechno splnilo. Jsem spokojený,“ říká pravé křídlo Haščák, který v sedmi duelech na šampionátu dal jeden gól.

V Dánsku s reprezentací skončil pátý v základní skupině, o bod za pozdějšími finalisty Švýcary. „A přesně ten jeden bod nám chyběl, abychom postoupili do čtvrtfinále. Pokašlali jsme první zápas. To nám zlomilo vaz, když jsme proti Čechům utkání nevyhráli,“ naráží na prohru 2:3 v prodloužení, k němuž přispěl i jeho bývalý kolega z Brna Martin Nečas vyrovnávacím gólem na 2:2 deset sekund před koncem.

Haščák však zkroušený z výkonů národního týmu není. „Nějaký progres tam vidím. Mistrovství jsem si užil, byl tam i bilion fanoušků Komety, takže fajn,“ usmívá se útočník, který nastupoval v KHL za Rigu a Chabarovsk.

Poslední dva roky
Sezona 2016/2017
Základní část: 44 zápasů, 24 bodů (11 gólů + 13 asistencí)
Play-off: 14, 10 (6+4)
MS: 7, 3 (0+3)

Sezona 2017/2018
Základní část: 47, 17 (6+11) Play-off: 14, 5 (3+2)
Olympijské hry: 4, 2 (1+1)
MS: 7, 1 (1+0)

O novém angažmá ještě nemá jasno. „To už je záležitost agenta. Teď je důležité si oddychnout. Konečně mám po dvou letech pár dní volno. Ještě se musím přestěhovat z Brna, jedu na dovolenou a potom budu řešit budoucnost,“ sděluje Haščák, který se přestěhuje zatím zpět do rodného Popradu.

Není divu, že je unavený. Celkově v Kometě i reprezentaci za dvě sezony nastřádal 153 utkání. „Byly to dlouhé dvě sezony. Jsem rád, že už je konec. Těším se na dovolenou. Ještě rozmýšlím, jestli to zvládneme s jednoročním dítětem třeba u moře. Syn ale miluje vodu, uvidíme,“ dodává účastník letošní olympiády v Koreji.

ČERMÁK PODEPSAL
Kometa o lídra nepřijde. Čtyřicetiletý útočník Leoš Čermák se s týmem pokusí o zisk zlatého hattricku v extralize. Podepsal novou smlouvu a Kometu povede jako kapitán do šesté sezony. „Máme double, proč se nepokusit o triple. Vše fungovalo, vyšly nám poslední dva roky. Sice se tým lehce pozmění, ale je to další výzva,“ říká pro web Komety.