Čeští junioři vybojovali cenné kovy na světovém šampionátu naposledy v roce 2005. Letos se ale svěřencům trenéra Filipa Pešána konečně podařilo postoupit přes čtvrtfinále a i když v semifinále přišla očekávaná prohra s Kanadou, mladíci věřili, že bronz získají.

„Když už jsem jí tak blízko, uděláme všechno pro to, abychom ji získali,“ řekl před zápasem Pešán. Jenže poslední český zápas na turnaji tak trochu pokazil dojem z celkově podařeného šampionátu. Čtvrté místo je ale i tak nejlepší české umístění za posledních dvanáct ročníků.

Češi v první třetině drželi se zámořským krok, měli i několik velkých šancí. Pouhé tři sekundy před sirénou se ale v oslabení prosadil Frederic a Američané vedli. Druhá branka padla hned po návratu týmů na led a to dostalo domácí na koně.

Pak už rychle přibývaly puky v české síti. Po třetím gólu to nevydržel čtvrtfinálový hrdina Kořenář a stejně jako proti Kanadě ho vystřídal druhý brankář Škarek. Ten ovšem ještě ve druhé části čtyřikrát inkasoval a do závěrečné dvacetiminutovky se do branky vrátil Kořenář.

Ve třetí části se konečně prosadili i Češi, góly vstřelili Kaut, Pavlík a Kurovský. Jenže to už na obrat nestačilo. Frederic se v duelu o bronz blýskl čtyřmi trefami do černého a zápas skončil drsným debaklem.