Brněnský celek totiž zavítá na led Hradce Králové. „Očekávám, že předvedeme lepší výkon než ve Varech,“ řekl hlavní kouč Komety Petr Fiala, který i přes výhru v Karlových Varech měl k prezentované hře několik výtek.

Kometa sice vyhrála 4:3, jenže až poté, co zabrala ve třetí třetině. V prvních dvou nabrala dvoubrankovou ztrátu, jakou doháněla. „Byl to zápas, kdy jsme dvě části hráli šíleně,“ zlobil se brněnský forvard Tomáš Plekanec. „Zvedla nás kontaktní branka třetí lajny,“ doplnil šestatřicetiletý centr.

V lázeňském městě se debutovým gólem blýskl Jakub Lev a založil velký brněnský obrat z 0:2 na 3:2. Ale domácí vyrovnali. Souboj rozsekl Luboš Horký svoji první trefou v aktuálním ročníku. „Mohla přijít klidně spíš, ale oddech jsem si, že už jsem ji dal,“ podotl Horký. „Asi dvakrát jsem si ji pustil ze záznamu,“ dodal s úsměvem jedenadvacetiletý útočník.

Měl se na co koukat. Puk si převzal na útočné modré čáře, prosmýkl se defenzivou a skóroval. „Jde o výborného a rychlého hráče s dobrou střelou. Pokud na sobě zapracuje, dotáhne to daleko,“ vyjádřil se na Horkého adresu kolega z lajny Plekanec. „Asi jsem si nemohl přát lepšího parťáka. Je to tady nejzkušenější hráč a o svoje poznatky se s námi mladými rád dělí,“ vrátil mu Horký lichotku.

Na tří ze čtyř gólů se proti Varům podíleli jiní hráči než ti z první lajny. „V tom musí být naše síla i v dalších duelech, aby skóroval kdokoli. A ne pouze čekat až dá branku Zaťovič, Holík nebo Mueller,“ narážel Plekanec na fakt, že produktivita Brňanů se musí rozprostřít.

Vymýtit mýtus, že Kometa je tým jedné lajny, což platilo především v poslední sezoně. „O tom, že budou produktivní všechny lajny, jsme byli v přípravě přesvědčení,“ sdělil Fiala. Jenže začátek extraligy to nenaplnil. „Proto věřím, že v následujících utkáních navážeme na zápas s Vary. Protože pro protivníky je náročnější se připravovat na čtyři efektivní formace,“ zmínil.

Proto jej těší, že ve Varech se prosadil Lev i Horký. „Když dá hokejista první branku v nové sezoně, spadne z něho napětí a také tlak, což je hlavně ku prospěchu mužstva,“ pravil Fiala.

Zároveň ale nezastírá, že velká část břemene stále leží na zádech elitního útoku. „S tím se počítá. Ještě potřebují čas, aby se dostali na stejnou vlnu z minulé sezony,“ uvedl brněnský kouč. Jeho svěřenci dnes od šesti hodin večer zavítají do Hradce. V neděli doma hostí Zlín od pěti hodin.