Rakouský střelec Schneider táhl Kometu především v úvodu sezony, kdy dal čtrnáct branek v patnácti zápasech. V posledních duelech, především po lednovém zranění, ztratil místo ve druhé útočné formaci.

„Chci vyhrávat tituly a hledal jsem klub, který touží po vítězstvích a kde je na to připravena celá organizace. Red Bulls chtějí každý rok získat mistrovský titul, a to se mi moc líbí,“ prohlásil pro web rakouského klubu Schneider, jenž přišel do Brna už loni na jaře.

Zdeněk Růžička na archivní fotografii.
Kvůli nacistům cvičil v cihelně. Zemřel legendární gymnasta Růžička

Ten se aktuálně účastní s rakouským národním týmem tréninkového kempu ve Vídni, kde se připravuje na dva mezinárodní zápasy proti České republice.

Brno odstartuje nový ročník i bez dvacetiletého obránce Zábranského, jenž v této sezoně hostoval v Karlových Varech. Na západě Čech odehrál 55 zápasů a zaznamenal sedm branek a sedm asistencí.

Trenéři Jaroslav Hovězák (na snímku vlevo) 
a Martin Karaivanov (vpravo) doprovází Jiřího Procházku na galavečer do Las Vegas.
Procházka zvolil do Las Vegas šílený účes a před bitvou s Reyesem cítí napětí

Ještě před dvěma týdny v rozhovoru pro Deník Rovnost syn šéfa Komety Libora Zábranského staršího svou budoucnost odmítl komentovat. „Nezlobte se, ale tohle jsem neřešil. Mám ve Varech hostování až do konce sezony a ta pro mě ještě neskončila. Momentálně se soustředím na reprezentaci,“ uvedl brněnský rodák. 

Jeho novou hokejovou adresou bude finský Mikkelin Jukerit, kde se reprezentační obránce setká se dvěma Čechy Jakubem Galvasem a Šimonem Stránským.