Erat se prezentoval nevybíravým zákrokem v utkání Komety na ledě Karlových Varů. Za stavu 2:0 pro brněnský celek ve středním pásmu sestřelil domácího Tomáše Havránka, který měl co dělat, aby se následně z ledu vůbec posbíral.

Forvard celku z lázeňského města byl okamžitě převezen do nemocnice. Výsledek? Těžký otřes mozku. „Celá ta nešťastná souhra v daný moment hry mě mrzí. Hráli jsme v oslabení, navíc v dresu Varů kmenový hráč Komety… Nikdy bych nechtěl úmyslně někoho zranit. Pevně věřím, že Tomáš bude brzy zpět na ledě,“ kál se Martin Erat na klubovém webu.

Omluvná slova z Eratových úst, i to, že jde o jinak bezproblémového hráče disciplinární komisi neobměkčilo. „Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík na základě videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který krátce před tím odehrál kotouč a byl považován za hráče v jeho držení. Hráč vedl zákrok bez jakékoli snahy hrát puk s jediným cílem zasáhnout soupeře, a to v situaci, kdy se protihráč nacházel po odehrání kotouče ve zranitelném postavení,“ stojí v prohlášení.

Je tedy jasné, že obhájce Masarykova poháru bude Erata postrádat v posledních pěti zápasech základní části extraligy a v prvním utkání play-off.