Kádr brněnského celku se rázem rozrostl o dva hokejové velikány. „Na sto procent je zatím jen Plekanec. U Erata bych nerad něco zakřikl,“ upozornil hlavní trenér Komety Petr Fiala.

Síla dvojnásobného mistra z posledních tří sezon se rázem znásobila. Navíc, když se vezme v potaz, že Plekanec za Kometu nastupoval v minulé sezoně a vrací se do známého prostředí. „Brno ve mně zanechalo výborný dojem, i proto jsem zpátky. Byl jsem tady spokojený,“ líčil centr.

Ilustrační foto
Kaluž krve a rudé stopy. Hororová scéna vyděsila ženu, soused spadl na schodech

Na jihu Moravy odehrál šestnáct zápasů, pak se trvale přesunul do Kladna. Do mateřského celku, kterému slíbil, že pomůže k návratu do extraligy. Slovo dodržel. Teď je čas na další metu. Tou je zisk titulu. I proto se nakonec rozhodl kývnout na nabídku Komety, i když zájem projevily týmy ze zahraničí. „Už od začátku jsem se rozmýšlel pouze mezi Brnem a Kladnem. Výraznou roli hrály ambice obou klubů, které jsou momentálně jiné. Přece jen se moje kariéra chýlí ke konci, ať chci, nebo ne. Nevím, jak dlouho ještě budu hrát, ale rád se porvu o titul a Kometa tyhle ambice má,“ sdělil šestatřicetiletý Plekanec.

O něco složitější situace je kolem Erata. „Ještě chci hrát hokej,“ uvedl sedmatřicetiletý forvard.

Lepší požitek ze hry budou mít diváci na domácích zápasech hokejové Komety Brno. Díky výměně osvětlení. Pro větší bezpečnost hokejistů dělníci nainstalovali na stadionu nové mantinely včetně plexiskel. Změn doznaly také střídačky nebo trestné lavice.
Modernizace DRFG Areny: fanoušci Komety lépe uvidí puk a mantinely jako v NHL

Jenže to má háček. „Už minulou sezonu jsem věděl, že moje zdraví nebylo ideální. Letos jsem to začal řešit,“ vysvětlil.

Co ho trápí, blíže nespecifikoval. „Podstoupím operaci, která vyřeší problém, který se se mnou táhl delší dobu. Už nejsem nejmladší a tělo odchází. Zákrok mi pomůže, abych byl zase fit,“ pravil Erat.

Fiala prozradil, že hráč operaci podstoupí na začátku srpna. „Nejsem v tomhle odborník. Pamatuji si, že v Olomouci totožný zákrok absolvoval jeden hráč a rekonvalescence trvala docela dlouho. Není to nic jednoduchého,“ podotkl kouč.

První kolo druhé ligy mezi domácí SK Líšeň (v bílém) a fotbalovým klubem z Varnsdorfu.
Líšeň v druholigové premiéře vyválčila bod. Před rekordní diváckou návštěvou

Kdy Erat naskočí, není jasné. „Možná za dva nebo pět měsíců. Včas se to dozvíte,“ zůstal tajemný třebíčský rodák.

Naopak jasné je, kdo bude nový kapitán Komety. „Bavili jsme se o tom a není tajemství, že jím bude Martin Zaťovič,“ oznámil Fiala.

Podnikatel Libor Procházka, ani firmy s ním související, nesmí podle předběžného rozhodnutí soudu vybírat parkovné nebo bránit autům v parkování u hotelu Boby nebo u Hokejových hal dětí a mládeže.
Výběr parkovného u Bobycentra či hokejových hal? Nelegální, potvrdil další soud

Ten v pondělí na prvním společném tréninku před začátkem nové sezony přivítal takřka kompletní kádr. Chyběli jen Peter Mueller, Alexandre Mallet, Karel Plášek, kteří se připojí zanedlouho.