Druhý nejproduktivnější hráč Komety v základní části uplynulé sezony zohlednil při rozhodování především rodinu. „Když jsme před rokem přišli do České republiky, chtěl jsem vědět, jak tu budeme žít s manželkou a dětmi. Pro děti je to tu skvělé, v Brně se k nám chovají perfektně. O to bylo naše rozhodování jednodušší," sdělil trojnásobný medailista z mistrovství světa.

Ilustrační foto.
Fanoušci Komety začnou plnit kotel, permanentky na stání stojí čtyři tisíce

Prodloužení smlouvy si kromě brněnských příznivců pochvaloval i majitel a kouč Komety Libor Zábranský, který o setrvání pětatřicetiletého útočníka v klubu projevil zájem bezprostředně po skončení úspěšné sezony. „Mám velkou radost, že se Martin Erat rozhodl pokračovat v Kometě. Je to velká osobnost a zkušený hráč, který nám pomůže svým přístupem na ledě, v kabině i ve výchově mladých hráčů," uvedl Zábranský na klubovém webu.

Martin Erat
Narozen: 29. srpna 1981 v Třebíči
Post: útočník
Loňská sezona
Základní část: 36 bodů (13 branek, 23 asistencí), 2. nejproduktivnější hráč Komety
Play-off: 8 bodů (4 branky, 4 asistence)

Přestože hned v premiérové sezoně po příchodu z Ruska vybojoval v dresu Komety mistrovský titul, o motivaci nemá juniorský mistr světa z roku 2001 nouzi. „První motivace je, že v Brně vyrůstají mladí kluci, se kterými Libor (Zábranský - pozn. red.) odvádí velký kus práce a já mu chci pomoct. Za druhé má Kometa dvanáct titulů, tedy stejně jako Jihlava, takže potřebujeme jeden navíc," usmíval se bývalý hráč Nashvillu.

Eratovu pomoc s mládeží ocenil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný. „Loni mladé kluky vedl a předával jim cenné zkušenosti. Bylo až neskutečné, jak se jim věnoval. Charakterově je Martin výborný kluk, i proto jsem rád, že v Kometě pokračuje," povídal Pokorný.

Pod křídla si vzal odchovanec Třebíče v loňské sezoně osmnáctiletou naději Komety Martina Nečase, kterého čeká o víkendu draft do NHL. „Vyšlo to perfektně, protože když poletím zpět do Ameriky, tak Martin bude v Chicagu na draftu. Určitě se za ním otočím a pogratuluju mu," přiblížil Erat své plány.

V minulosti sice zkušený forvard jedenáct sezon hájil barvy hokejového Nashvillu, o případném zájmu Predátorů o brněnského mladíčka v draftu ale nemá informace. „V tomhle ohledu už jsem jen divák," culil se.

Za Lužánkami zůstane umělý povrch, na kterém čeští reprezentanti vybojovali stříbrné medaile. Fotografie je ze semifinálového zápasu proti Rumunsku.
Sportovní areál u Lužánek se rozroste. Městu zůstane hřiště na malou kopanou

Aktuálně brněnský matador absolvuje individuální přípravu. „Před dvěma týdny jsem začal, takže mám asi šest týdnů, než se vrátím před sezonou zpátky do Brna," upřesnil Erat.

Do přípravy Komety se už naopak nepřipojí pětadvacetiletý slovenský reprezentant Peter Trška, který vyztuží obranné řady ostravských Vítkovic.

ROZHOVOR S MARTINEM ERATEM SI PŘEČTĚTE V ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM DENÍKU ROVNOST

MARKÉTA WEINLICHOVÁ