V minulé sezoně forvard s víc než devíti sty starty v NHL opět Brno táhl za titulem. Celkově si v 63 duelech i v součtu s play-off připsal 57 bodů za 17 gólů a 40 asistencí. Letní příprava týmu v pondělí odstartovala bez něj a několika dalších zkušených hráčů, kteří mají individuální trénink. „Pro nás je důležité, že jsme se dohodli s Martinem, který bude pokračovat v kariéře. Dohodu s ním plně respektuji, s tím, že bude mít delší volno a k týmu se eventuálně připojí až v sezoně dle jeho vlastního rozhodnutí," podotkl majitel Komety Zábranský.

Šéf Komety dále potvrdil odchody útočníků Martina Nečase do Caroliny a Hynka Zohorny do finského Lahti. Zájem je i o beka Jakuba Krejčíka, jenž má ve smlouvě výstupní klauzuli.

Na odchodu do KHL je brankář Marek Čiliak jak dříve informoval Deník Rovnost. „Podle mých informací od několika agentur, které pro něj pracují, má Marek nabídek relativně hodně. Povedlo se mu play-off i mistrovství světa. Marek je v Brně od čtrnácti let, už před uplynulou sezonou jsme si mezi čtyřma očima řekli, že pokud mu přijde zajímavá nabídka, popřejeme mu hodně štěstí," dodal Zábranský, který je blízko dohodě i s beky Michalem Barinkou a Tomášem Malcem.

Táta nesnáší výmluvy, jsem za to rád, říká syn Jiřího Fischera Braidan
Táta nesnáší výmluvy, jsem za to rád, říká syn Jiřího Fischera Braidan