Hokejista s víc než devíti stovkami utkání v zámořské NHL v polovině druhé třetiny nevybíravě ramenem sestřelil domácího útočníka Tomáše Havránka, který se zvedal z ledu jen za pomoci lékaře a zůstala po něm výrazná krvavá stopa.

Bývalý hráč Komety nedohrál stejně jako Erat, kterého rozhodčí za napadení poslal pod sprchy. „Knokautovaný Tomáš Havránek je na tom hodně špatně, převezli ho do nemocnice a čeká ho další vyšetření. Byl úplně mimo, nevěděl vůbec, co se stalo, a myslím si, že pro něj sezona skončila,“ mračil se asistent domácího kouče Tomáš Mariška.

Při vyloučení Erata už seděl na trestné lavici brněnský útočník Jan Hruška, takže Karlovy Vary dostaly výhodu přesilovky tří proti pěti, jenže z ní nic nevytěžily. „Měli jsme docela dost přesilovek, nevyužili jsme dokonce pět na tři. Je to špatně,“ kroutil hlavou domácí útočník Tomáš Rachůnek.

Chvíli po srovnání počtu hráčů na ledě poslal nechytatelnou bombu od modré čáry pod břevno zadák Michal Gulaši a pojistil triumf Komety. Asistenci si připsal Hruška, který odehrál čtyřsté utkání v nejvyšší domácí soutěži. „Třetí gól byl asi absolutní zlom v utkání. Zápas jsme potom koncentrovanou hrou podpořenou jistým Čiliakem dotáhli do vítězného konce,“ těšilo asistenta brněnského trenéra Kamila Pokorného.

Vítězný gól padl už v závěru prvního dějství, brněnský útočník Martin Zaťovič nahodil puk před branku a obránce Martin Rohan si jej srazil do vlastní sítě. Čtyři minuty po přestávce pak Jan Štencel krásně našel Petra Holíka, který se nemýlil.

Gólman Marek Čiliak si připsal druhou nulu v pátém utkání za Kometu po návratu z Kontinentální hokejové ligy. Brno poprvé od konce ledna dalo víc než dvě branky. „První gól byl pro nás strašně důležitý, tím jsme se uklidnili. Doufám, že na to navážeme v neděli v Litvínově a taky vyhrajeme za tři body,“ řekl Holík České televizi.

Jihomoravané nastoupí v Litvínově v neděli od čtyř hodin odpoledne. Po vítězství poskočili na pátou pozici extraligy, naopak Karlovy Vary se po sedmé prohře v řadě dál krčí na dvanácté příčce.

HC ENERGIE KARLOVY VARY – HC KOMETA BRNO 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, P. Holík), 24. P. Holík (Štencel, M. Erat), 34. Gulaši (Hruška).

Rozhodčí: Pražák, Petružálek – Lhotský, Ganger.

Vyloučení: 1:4, navíc Erat (Kometa) pět minut plus do konce zápasu. Bez využití.

Střely na branky: 20:26. Nejlepší hráči: Jakub Černý – Petr Holík. Diváci: 3410.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Podlipnik, M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, T. Havránek – J. Černý, R. Vlach, Kohout – T. Mikúš, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Kverka, Šik. Trenéři: Pešout a Mariška.

HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, M. Erat – Orsava, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Vondráček – Süss, Kusko, Köhler. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Oslizlo.