Pro Brňany důležitý zápas. Před tripem do Prahy tahali šňůru tří porážek v řadě. „Tlak nebyl. V kabině nás spíš mrzelo, jak jsme k zápasům přistoupili. Máme zkušené mužstvo a víme, že jsme nehráli dobře,“ uvedl brněnský útočník Martin Erat.

V pražském hájemství úřadující mistr přepnul na vyšší stupeň a smetl Spartu 4:1. „Mentalita v Brně mi přijde taková, že není tlak na výsledky v základní části. Víceméně se jen soustředí na svůj cíl: postoupit do play-off a hlavně se vyhnout předkolu,“ sdělil hokejový expert Jakub Koreis. „Ve vyřazovací části si výsledky uhrají. To se povedlo v posledních dvou sezonách,“ doplnil.

Zatím Kometa hledá ideální chemii. V této sezoně je cirkulace v kádru nebývalé velká. „Největší problém vidím v tom, že se spoléhá na jeden útok. Jeden z nich se může zranit a rázem má obrovský problém,“ zmínil Koreis závislost na úderném triu ve složení Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič.
Velká vzpruha pro brněnský tým je návrat Erata, který naskočil do rozehrané sezony poprvé 6. prosince. Od té doby odehrál dvanáct duelů, zaznamenal třináct bodů za tři přesné zásahy a deset gólových přihrávek.

Hokejisté Komety mají za sebou tři čtvrtiny základní části extraligy. Z porce devětatřiceti duelů vyhráli jedenadvacet.Zdroj: Redakce
Kometa s Eratem v sestavě ze dvanácti utkání nebodovala pouze ve třech případech. „Říkal jsem si, že to snad ani není možné. Viděl jsem jeho první zápas po návratu proti Spartě a Martin vypadal, jak kdyby z hokejového kolotoče nevyskočil ani na minutu,“ žasl Koreis.

Erat pomohl zvýšit údernost druhé lajny. Naposledy se prosadila i čtvrtá formace s Leošem Čermákem a Martinem Dočekalem, což Kometa potřebuje.
O tohle se brněnský mančaft opíral v posledních sezonách. Čtyři vyrovnané lajny a každá z nich mohla skórovat. Pro soupeře enormně nepříjemné.

Kometa se sice pyšní čtvrtým nejlepším útokem v lize, ale zároveň disponuje pátou nejprostupnější obranou. „To je právě ono. Musíme najít vyváženost do play-off, abychom góly nedostávali, ale dávali. Zatím je to střídavě oblačno. Dva zápasy dobré, další tři ne. Musíme na tom zapracovat a posouvat se dál,“ uvědomil si brněnský forvard Zaťovič.


Pomalu se končí přestupové okno, které se uzavře 31. ledna. Kometa v lednu vyztužila obranu Ivanem Barankou a Zbyňkem Michálkem. Otázka visí nad brankovištěm, jestli majitel a kouč Libor Zábranský vloží důvěru v mladou dvojici Karel Vejmelka a Lukáš Dostál, či přivede zpět Marka Čiliaka.

V polovině února se navíc do Kladna odebere Tomáš Plekanec, takže se uvolní pozice druhého centra. V KHL je pomalu jasné o tom, kdo nepostoupí do play-off. Třeba Tomáš Zohorna.