Za unikátní akcí stojí majitel a kouč Komety Libor Zábranský. „Smutný podtext tohoto jinak nádherného projektu zní – proč máme brněnské děti vozit do multifunkční arény v Praze, když ji můžeme mít tady? Je jasné, že Brno takovou halu potřebuje,“ prohlásil.

Vlak přijede přímo k brněnské DRFG Areně, kde od čtvrt na dvanáct dopoledne začne nástup cestujících. Kometa expres pak o půl hodiny později vyrazí směr dolní nádraží a poté Praha, kde brněnští hokejisté sehrají 32. extraligové kolo. Po skončení zápasu odveze vlak hráče i fanoušky zpět do Brna. „Jedná se o vynikající projekt. Momentálně se ale od toho musíme oprostit. Akce je určená spíš pro fanoušky, aby byli natěšení,“ řekl Kamil Pokorný, asistent kouče Komety.

I když brněnští příznivci a hokejisté pojedou stejným vlakem, společné chvíle v něm po cestě nestráví. „Myslím si, že kontakt s fanoušky před zápasem určitě nebude, maximálně nějaké focení před odjezdem u vlaku. Hráči potřebují klid, odpočinek a koncentraci, aby podali dobrý výkon,“ povídal Pokorný.

Hráči si prý akci příliš nepřipouští. „Co tak pozoruju, jde to absolutně mimo nás. Soustředíme se, abychom podali dobrý výkon v duelu se Spartou. Jestli do Prahy letíme nebo jedeme vlakem či autobusem, vůbec neřešíme. Chceme se připravit, abychom odvedli stoprocentní práci,“ sdělil trenér brankářů Jaroslav Odehnal.

Na zápas se musí hráči Komety koncentrovat, jelikož se jim před Vánoci v extralize nedaří. Z posledních deseti duelů vyhráli jen dva a v tabulce jsou pátí. Na druhou stranu matné výkony předvádí i Sparta, která je až devátá a prohrála čtyři utkání v řadě. „Čtyři porážky nikoho nebaví, nikdo nechce prohrávat, ale nedá se nic dělat, musíme pracovat dál. Čeká nás výborný zápas doma s Kometou a kde jinde se chytit?“ ptal se na klubovém webu obránce Sparty Jan Piskáček.

I když se jedná o poslední duel Komety před Vánoci, ani o svátcích nemá klid. Na Štěpána totiž hraje doma s Jihlavou, o dva dny později v Pardubicích a den před Silvestrem ve Vítkovicích. „Přeji si, abych mohl alespoň přes Vánoce trávit víc času s rodinou, ale chápu, že z marketingového hlediska je to výhodné. O svátcích přijdou lidé v hojnějším počtu, protože mají víc času. Bohužel takhle je extraliga nastavená, nic s tím neudělám,“ pokrčil rameny brněnský forvard Vojtěch Němec.

Kometa expres - jízdní řád
11.00 – odjezd vlaku z dolního nádraží
11.15 – přistavení vlaku u DRFG Areny – nástup cestujících
11.45 – odjezd vlaku přímo od DRFG Areny na dolní nádraží
12.00 – příjezd vlaku na dolní nádraží
12.45 – odjezd do Prahy z dolního nádraží
15.10 – příjezd do Prahy – Libně
23.00 – odjezd z Prahy – Libně
1.22 – příjezd na hlavní nádraží v Brně