Vyčítáte si některý gól?

Střelu při druhém gólu Lukáše Cingela normálně chytám. Ale to už byla jen úprava skóre, nic to neřešilo.

Jak jste se cítil ve třetí třetině, kdy vám Sparta dala pět gólů?

Už nic moc. Dostali jsme rychlé góly, pak se to tam nasypalo.

Na co v takové chvíle myslíte?

Říkám si, ať už je konec a naskáče tam těch branek co nejmíň. Nakonec je jedno, jestli prohrajete 2:3 nebo 2:8. Stále máte nula bodů. Ale samozřejmě to mrzí. Doma se Spartou je to letos druhá osmička. Přitom zápas tak ani nevypadal, dvě třetiny byly vyrovnané. Nakonec rozhodovaly maličkosti. Kdyby bylo skóre po dvou třetinách 2:2, mohlo utkání skončit úplně jinak.

Doma jste Spartě dvakrát vysoko podlehli, na jejím ledě jste přitom letos zvítězili. V čem se zápasy lišily?

Spartě se možná trochu líp hraje venku. Doma musí víc tvořit. Tentokrát byl zápas docela podobný, až poslední třetina byla úplně odněkud jinde. Když hrajeme se Spartou je to pokaždé padesát na padesát. To bylo vidět i v play off. Když jeden tým jednou vyhrál velkým rozdílem, další duel zase ovládlo druhé mužstvo.

Chytal jste už na Štěpána v Litvínově. Co je s tradiční jedničkou Markem Čiliakem?

Nevím přesně. Má nějaké zdravotní problémy, doktoři pracují na tom, aby byl co nejdřív v pořádku. Nic vážného to snad není. Jsem rád, že teď chytám, byť utkání se Spartou jsem si představoval trochu jinak. (úsměv)