Rozlučkový duel je už tradiční tečka za sezonou modrobílého klubu. „Tyto zápasy hraji už od doby, kdy jsme s nimi začali. Tuším sedm let. A pořád se stejně dobře bavím," užíval si střetnutí se svými hrdiny fanoušek Tomáš Honzík.

Pro brněnský fanklub není exhibice jediným zápasem v roce. Už několik sezon působí jeho tým v amatérské lize a při pravidelných turnajích se také střetává s fanoušky ostatních klubů. Velmi úspěšně. „Letos jsme získali titul mistra republiky mezi hokejovými fankluby. Teď chceme klukům ukázat, jak na to," smál se Honzík. „Po zápase mi kluci z áčka v kabině říkali, že jsme oproti loňsku hodně zlepšili," doplnil ho další fanoušek Petr Hakl.

Kometa se divákům předvedla v takřka kompletní sestavě, jen trenéry tentokrát nahradila dvojice hráčů Jakub Koreis a Jan Hanzlík. Po opatrném začátku přátelského klání, kdy profesionální hokejisté testovali, jaké tempo proti amatérským nadšencům nasadit, musel zápas diváky bavit. Hra ale byla dost jednostranná a po prvním dvacetiminutovém poločase vedla Kometa nad fanoušky 4:1.

V pauze si tři extraligoví hokejisté vyměnili dresy se soupeři. „Přijel za mnou Libor Pivko, jestli se nechci prohodit. A přeci jen o něco lépe se hraje s profesionály," řekl hokejista fanoušek Hakl, který nabídku vděčně přijal.

Káňu zaujal jiný z fanoušků, který o přestávce zběhl k hokejistům. „Jeden z nich si vyměnil dres s Tomášem Svobodou a potom hrál lépe, než on. Asi je vyměníme i pro extraligu," utahoval si mladý forvard ze svého spoluhráče.

Zápas najednou dostal nový náboj. Navíc se probudili i fanoušci na tribunách, kteří utvořili za jednou z branek dva kotle. První povzbuzoval Kometu, druhý skandoval ve prospěch fanklubu, který rychle dotahoval skóre.

Snad ještě víc než povedené gólové akce ale diváky pobavily dvě bitkařské vsuvky. V jedné z nich se předvedl Hakl. Pustil se do soupeře, který byl ještě před pár minutami jeho spoluhráč. „Máme mezi sebou jednoho Zlíňáka. Tak jsem ho chtěl zmlátit," smál se.

Zápas nakonec skončil tak, jako většina podobných střetnutí. Tedy vysokou remízou 6:6. Hráči obou týmů si ještě vyzkoušeli nájezdy, při kterých všechny nejvíc pobavil Kanaďan Ryley Miller, který rozhodil brankářovu pozornost tím, že po něm nejdřív namísto puku hodil rukavici.

Utkání nebylo jediný program středečního odpoledne v Kajot Areně. Před ním se hokejisté podepisovali zástupům příznivců, kteří také mohli nakouknout do kabiny „A" týmu. Po zápase se pak zájemci ještě mohli sklouznout na ledě při veřejném bruslení. Znovu se sejdou na začátku srpna, kdy zahájí Kometa sezonu přípravnými duely před dalším extraligovým ročníkem.

DAVID NEKVINDA